Spotkania z mieszkańcami – os. Chrobry i Kościuszki

Odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Dziś widzimy się w SP 11 na os. Kopernik.
DGL News

Kilkadziesiąt osób przyszło na spotkanie z prezydentem Głogowa by porozmawiać o sprawach miasta. Po prezentacji z realizacji ubiegłorocznych wniosków mieszkańców i inwestycji miejskich głogowianie zadawali pytania Rafaelowi Rokaszewiczowi.

O co pytali mieszkańcy? O możliwość przyłączenia ich posesji do sieci centralnego ogrzewania czy o przeznaczenie budynku po byłym kinie Jubilat. Jeden z mieszkańców zawnioskował by zamiast Miejskiego Centrum Integracji w Jubilacie budynek wyburzyć i wybudować na jego miejscu parking.

Miejskie Centrum Integracji jest potrzebne stowarzyszeniom zrzeszającym osoby niepełnosprawne i seniorów. To będzie miejsce także dla każdego, kto zechce się podzielić swoim czasem i doświadczeniem z innymi, dla wolontariuszy i osób zaangażowanych społecznie. Przypomnę, że kilka lat temu mieszkańcy pobliskiego wieżowca nie zgodzili się na rozbudowę parkingu przy MOK-u – mówił Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Co z budynkami po byłych koszarach – zapytał inny mieszkaniec.

Jeden z tych budynków jest własnością prywatną i powstaną tam mieszkania. W drugim, należącym do miasta, także planujemy remont i przygotowanie 64 mieszkań dla głogowian. Będzie to oferta dla osób, które nie kwalifikują się na mieszkanie komunalne, ale nie stać ich na TBS. W tych mieszkaniach nie będzie kaucji jaka jest niezbędna przy lokalach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Budynek będzie się wpisywał w powstające osiedle – mówił prezydent Głogowa.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:15 i trwało dwie godziny. Dziś Rafael Rokaszewicz spotka się z mieszkańcami os. Kopernik, w Szkole Podstawowej nr 11.

Zdjęcia: Marta Dytwińska-Gawrońska