Trener Osiedlowy 2019 od kwietnia

Już po raz czwarty MZKS Chrobry Głogów zrealizuje projekt pod nazwą Trener Osiedlowy. Z roku na rok coraz więcej dzieci jest zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach.
trener osiedlowy MZKS Chrobry Głogów napis na piasku

Klub prowadzi zadanie, które jest finansowane przez Gminę Miejską Głogów i w tym roku – poza działalnością Akademii Piłki Nożnej – znów będzie jednym z większych projektów skierowanych do dzieci i młodzieży.

Grupa dzieci uczesticzących w projekcie wraz z trenerem na stadionie
Projekt skierowany jest do najmłodszych głogowian.

Tegoroczna edycja Trenera Osiedlowego ruszy na początku kwietnia. Wszelkie informacje organizacyjne z tym związane, w tym nabór do grupy trenerów (który już ruszył i potrwa do wtorku 26 marca), można znaleźć na stronie http://www.chrobry-glogow.pl/index.php.

Trener Osiedlowy 2019 potrwa do końca października. Na ośmiu przyszkolnych boiskach w różnych częściach miasta organizowane będą bezpłatne zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską.

Grupa dzieci uczestnicząca w projekcie wraz z trenerem na kajakach
Zajęcia mają różnorodny charakter.

Codziennie, od poniedziałku do piątku, trzy razy tygodniowo w jednej lokalizacji. Świetna współpraca trenerów z dziećmi powodowała, że osiedlowe grupki często opuszczały swój teren i razem spotkały się na basenach, stadionie podczas meczów Chrobrego, w parkach, siłowniach, w kinie, a nawet na kajakach. Czy podobnie będzie tym razem?

Grupa dzieci uczestnicząca w projekcie na otwartej pływalni Chrobry
Dobra atmosfera wśród uczestników to podstawa!

Poprzez Trenera Osiedlowego Klub stara się zaszczepić wśród najmłodszych poczucie lokalnego patriotyzmu i przywiązania do klubu. Niektóre grupy poznawały historię miasta odwiedzając jego zabytki oraz brały aktywny udział w ligowych meczach Chrobrego (dziecięca eskorta).

– Z pewnością po raz kolejny zorganizujemy dwie duże imprezy sportowe. Pierwsza, już cykliczna, to „Z boiska na stadion” przed wakacjami, a po nich turniej na jednym z bardziej aktywnych osiedli – mówi Łukasz Jaremkiewicz, specjalista ds. marketingu Chrobrego Głogów.

Grupa dzieci uczestniczących w projekcie wraz z trenerem.
Młodych adeptów piłki nożnej w Głogowie nie brakuje.

Projekt ma charakter interdyscyplinarny, ale największą popularnością wśród dzieci cieszy się piłka nożna. Dzięki temu zajęcia są dla części trenerów sposobem pozyskania uzdolnionych, młodych zawodników, którzy swoją przygodę mogą rozpocząć w Akademii Piłki Nożnej Chrobrego Głogów.

Źródło: MZKS Chrobry Głogów