Oglądają przydzielone mieszkania

Nowy blok dla 104 głogowskich rodzin
27.01.2021 budynek komunalny w Głogowie

104 rodziny wprowadzą się wkrótce do nowego bloku komunalno-socjalnego na os. Piastów Śląskich.

W budynku odbywają się właśnie spotkania z przyszłymi lokatorami.

Dziennie takich spotkań jest około 10, po takiej wizycie trzeba podjąć decyzję czy mieszkanie się przyjmuje.  

Jedno z mieszkań obejrzała dziś pani Ania (imię zmienione), której mąż jest sparaliżowany i jeździ na wózku, a wysokie piętro obecnego mieszkania uniemożliwia mu wyjście z domu. Od kilku już lat mąż pani Ani jest „uwięziony” w mieszkaniu. Pani Ania ma dzieci, w tym dwoje chorych nieuleczalnie.  

Nowe mieszkanie jest na parterze i jest większe od tego co mamy teraz – jest to spełnienie naszych marzeń, już nie mogę doczekać się przeprowadzki – mówi wyraźnie wzruszona.

Kolejne mieszkanie otrzyma małżeństwo seniorów. Pan Krzysztof (imię zmienione) jest niepełnosprawny. Przystosowana dla niego łazienka ułatwi mu codziennie funkcjonowanie.

Na jednym z wyższych pięter zamieszka mama z trójką dzieci, ich tata kilka lat temu zmarł po ciężkiej chorobie. Dziś nowe pokoje dla dzieci obejrzała tylko mama.

Wszystko im pokażę, przyjdziemy tu po południu by zobaczyli okna naszego nowego domu. Mieszkanie jest takie piękne – mówi nam pani Justyna (imię zmienione).

W bloku są mieszkania trzy, dwu i jedno pokojowe. Z osobną lub otwartą kuchnią. Część z mieszkań na parterze przystosowanych jest dla osób niepełnosprawnych. Blok ma gotową infrastrukturę towarzyszącą – chodniki, oświetlenie, plac zabaw, tereny zielone i parkingi. Budynek ma 104 mieszkania – 30 lokali socjalnych oraz 74 lokale komunalne.


Zdjęcia: M.Dytwińska-Gawrońska