Atrakcje dla młodych czytelników

Głogowska biblioteka zaprasza na niezwykłe wydarzenie – Jesienny Festiwal Małych Literatur
Mali czytelnicy miejska biblioteka publiczna Głogów

Spotkania autorskie, warsztaty komiksowe i spektakl dla dzieci – takie atrakcje czekają na młodych czytelników podczas Jesiennego Festiwalu Małych Literatur, którego organizatorem jest głogowska biblioteka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Michał Rusinek, literaturoznawca, były sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz Daniel Odija, pisarz, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Jesienny Festiwal Małych Literatur to wydarzenie adresowane do młodych czytelników, a jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Festiwal rozpoczął się 8 października i potrwa do 11 października. Festiwal odbywa się w głogowskich oraz powiatowych bibliotekach (w Jerzmanowej, Kotli, Nielubi i Białołęce).

W programie znalazło się wiele atrakcyjnych wydarzeń. Najmłodsi obejrzą spektakl „Kot w butach”, dla trochę starszych przygotowano spotkania autorskie z Jakubem Skworzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty literackie i komiksowe z Danielem Odiją oraz Wojciechem Stefańcem, a w ostatnim dniu Festiwalu gościem głogowskich bibliotek będzie Michał Rusinek.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na plakatach, stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku.

Autor: Agnieszka Błaszczyk.