Rozpoczyna się Jesienny Festiwal Małych Literatur

Spotkania autorskie, warsztaty komiksowe i spektakl dla dzieci – takie atrakcje czekają na młodych czytelników podczas Jesiennego Festiwalu Małych Literatur, którego organizatorem jest głogowska biblioteka.
Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie_mini

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza na Jesienny Festiwal Małych Literatur.

W tym roku, wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Michał Rusinek, literaturoznawca, były sekretarz Wisławy Szymborskiej oraz Daniel Odija, pisarz, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Jesienny Festiwal Małych Literatur to wydarzenie adresowane do młodych czytelników, a jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – mówi Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Izabela Owczarek.

Festiwal odbędzie się w terminie 8-11 października w głogowskich oraz powiatowych bibliotekach (w Jerzmanowej, Kotli, Nielubi i Białołęce).

W programie znalazło się wiele atrakcyjnych wydarzeń. Najmłodsi obejrzą spektakl „Kot w butach”, dla trochę starszych przygotowano spotkania autorskie z Jakubem Skworzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, warsztaty literackie i komiksowe z Danielem Odiją oraz Wojciechem Stefańcem, a w ostatnim dniu Festiwalu gościem głogowskich bibliotek będzie Michał Rusinek.

Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na plakatach, stronie internetowej biblioteki oraz na Facebooku.

Autor: Agnieszka Błaszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.