Ogólnopolski Prospołeczny Projekt Grantowy „Zielona Ławeczka”

„Zielona Ławeczka” to projekt adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty).
Zielona ławeczka Ełk_2016

Program skierowany jest do osób, które dostrzegają potrzebę przemiany zaniedbanych terenów na swoim osiedlu w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką, a także pragną ożywić miejsca wokół bloków, stwarzając przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Zielona ławeczka Warszawa_2014
fot. zielonalaweczka.pl

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1600 zł, w tym na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów do 1200 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 400 zł) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Zielona ławeczka Warszawa_2_2014
fot. zielonalaweczka.pl

Projekt realizowany jest w formie konkursu – rywalizacji między Zespołami Sąsiedzkimi. Aby zawalczyć o grant, wystarczy zarejestrować zespół i do 17 maja przesłać swój projekt.

Zielona ławeczka Zabrze_2014
fot. zielonalaweczka.pl

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska z siedzibą
w Warszawie. Kontakt do biura: od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00 – 15:00, tel: 507 006 579, mail: laweczka@fundacjabos.pl

Szczegółowe informacje, w tym sposób rejestracji, formularz wniosku znajdą Państwo na stronie:  https://zielonalaweczka.pl.