Zwiastun tej gry powstawał w Głogowie. Możecie już zagrać w demo „Unwell”

„Unwell” to powstająca w Polsce gra z gatunku survival horror. Jej filmowy zwiastun został nagrany w Głogowie. Jest już dostępny, podobnie jak demo gry.
Unwell

Polskie studio Anaesthetic tworzy survival horror oferujący podróż w głąb ludzkiej psychiki. Możecie już zagrać w demo „Unwell” – produkcji, której zwiastun filmowy powstawał w naszym mieście.

Na platformie Steam dostępne jest demo debiutanckiej produkcji studia Anaesthetic. Gra „Unwell” to survival horror w rzucie izometrycznym, którego fabuła zabierze Was w głąb ludzkiego umysłu.

Kinowy zwiastun gry Unwell powstawał w Głogowie. Klimatyczny trailer nagrano przede wszystkim w dawnym podziemnym szpitalu w okolicach Państwowej Akademii Nauk Stosowanych.

Fabuła inspirowana jest psychologiczną teorią osobowości Zygmunta Freuda oraz mapą świadomości stworzoną przez Davida R. Hakwinsa.

– Mapa świadomości odtworzona jest tutaj w postaci studni, w głąb której zapuszcza się protagonista gry. Czerpiąc inspiracje z gier Silent Hill, Amnesia i Darkwood, dążymy do stworzenia całkowicie oryginalnego i wciągającego doświadczenia, które zagłębia się w samą istotę ludzkiej egzystencji. Gra nie będzie bazować na tzw. jumpscare’ach, ale oddawać grozę poprzez pokazanie, jak ludzką psychikę może zniszczyć strata – mówi Piotr Stosiek z Anaesthetic Studios.

Screen z dema "Unwell"

Gracz będzie przemierzał głębie ludzkiej psychiki. Konieczne będzie zachowanie przy tym ostrożności, bo często najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem umysłu jest jego własna świadomość.

– Wybierz swój sposób radzenia sobie z niespokojnymi przeciwnikami umysłu. Ukryj się, odwróć uwagę lub walcz w głębinach, aby znaleźć wskazówki, pokonać przeszkody, rozwiązać zagadki i aby rozwikłać tajemnice studni – dodają twórcy.

Znajdziesz nas na:

Debiutancka produkcja z wyższym celem

„Unwell” to debiutancka produkcja studia Anaesthetic. Zarówno jej tematyka jak i gatunek produkcji nie należą do najłatwiejszych, ale studio postawiło sobie większy cel. Podróż wgłąb ludzkiego umysłu ma pomóc nam walczyć z Szarością. A ta towarzyszy ludziom nie tylko w świecie wirtualnym, ale i realnym.

– Szarość to codzienne poczucie stagnacji, braku celu, obojętności, apatii – wszystko to, co ogranicza ludzki potencjał. Naszymi dziełami chcemy go uśpić, zdjąć z niego kajdany i dać Wam przygody, które pozwolą na zmianę punktu widzenia – mówią twórcy „Unwell”.

Screen z dema "Unwell"

Szarość, która niszczy ludzi także w prawdziwym życiu – może prowadzić do dramatów. Na to również zwracają uwagę twórcy „Unwell”.

Więcej o grze i studiu znajdziecie na STRONIE INTERNETOWEJ ANAESTHETIC.

Na platformie Steam możecie zagrać w przygotowane przez studio demo gry. Pełna wersja czeka jeszcze na produkcję, a studio poszukuje sponsorów. Anaesthetic rozmawia obecnie z inwestorami, którzy chcą wesprzeć produkcję, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – to „Unwell” powinno powstać do końca przyszłego roku.

Wszelkie aktualności na temat gry, zmiany oraz plany znajdziecie na jej karcie w serwisie Steam. Tam też zagracie w demo. Wszystko znajdziecie tutaj.

Screen z dema "Unwell"

Zobacz też: