Tak powstawało osiedle Hutnik w Głogowie. 51 lat temu zakończono budowę

W lipcu mija 51 lat od zakończenia budowy osiedla Hutnik. Zobaczcie jak wyglądały prace, które udokumentował na zdjęciach śp. Adam Wiśniewski.
Osiedle Hutnik - Archiwalne zdjęcia Adama Wiśniewskiego

W lipcu przypada 51. rocznica zakończenia budowy osiedla Hutnik w Głogowie. Jego powstawanie przed laty udokumentował na zdjęciach Adam Wiśniewski.

Osiedle Hutnik w Głogowie powstawało na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Jego bydo zakończyła się w lipcu 1973 roku. Powstały tam zarówno bloki mieszkalne jak i charakterystyczne miejsca, takie jak centrum handlowo-usługowe – popularny „Skarbek”.

Wiele sklepów i placówek, które powstały tam przed laty, dziś jest tylko wspomnieniem. Nie ma już chociażby „Azurytu”, czyli Osiedlowego Domu Kultury. Zniknęła też księgarnia i sporo innych miejsc. A wieloletni mieszkańcy tej okolicy pamiętają zapewne doskonale, że kiedyś można było na „Skarbku” kupić i załatwić niemal wszystko.

Osiedle Hutnik – budowa na zdjęciach

Budowę osiedla udokumentował nieżyjący już Adam Wiśniewski. Dawny nauczyciel ZSSiB przez lata fotografował różne zakątki miasta, czego efektem jest ogromna baza zdjęciowa, którą krewni pana Adama przekazali miastu. Dziś prezentujemy drobny jej fragment, który pokazuje właśnie budowę osiedla Hutnik.

Zobacz zdjęcia:

Zobacz też:

Niesamowita Krypta Romańska. Prastare miejsce w podziemiach kościoła w Głogowie

Trwa renowacja zabytkowych rzeźb na cmentarzu przy Legnickiej