Chrobry Głogów zmierzył się z Miedzią Legnica w sparingowych derbach regionu

– Zaczynamy tworzyć nową drużynę, bo tak naprawdę z zespołu odeszli kluczowi zawodnicy. Musimy się zgrać ze sobą, a na to potrzeba czasu – mówi trener głogowian.
Derby Chrobry Głogów - Miedź Legnica

Podczas sobotniego sparingu Chrobry Głogów podjął na swoim stadionie ekipę Miedzi Legnica. Głogowianie przegrali mecz po stracie jednej bramki.

W sobotnim (6.07) sparingu Chrobry Głogów zmierzył się z Miedzią Legnica. Sparingowe derby regionu były przede wszystkim okazją do sprawdzenia formy zawodników przed ligowym powrotem, który zaplanowano na 20 lipca.

Przez większą część meczu żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi punktowej. Zmieniło się to jednak w 80. minucie, kiedy to Miedź wyszła na prowadzenie po bramce Podgórskiego. Chrobry próbował jeszcze odmienić wynik, jednak nie zdołał odpowiedzieć swoją bramką i mecz zakończył się wygraną Miedzi.

Zaczynamy tworzyć nową drużynę, bo tak naprawdę z zespołu odeszli kluczowi zawodnicy. Musimy się zgrać ze sobą, a na to potrzeba czasu. Do pierwszego mecze jeszcze tylko dwa tygodnie, ale nie oszukujmy się – wymiana pięciu, sześciu zawodników to jest rewolucja w zespole. Z wielu rzeczy już jestem zadowolony. Na pewno poprawiliśmy jakość przy piłce, co powinno w przyszłości przełożyć się na sytuacje bramkowe

mówił po spotkaniu trener Piotr Plewnia.

Warto też przypomnieć, że głogowianie przed ligowym powrotem rozegrają jeszcze dwa sparingi, oba tego samego dnia – 13 lipca. Najpierw z KKS-em Kalisz, a następnie ze Ślęzą Wrocław.

Natomiast na sobotę, 20 lipca, zaplanowany jest pierwszy mecz ligowy, który Pomarańczowo-Czarni rozegrają na wyjeździe. Ich rywalem w tym spotkaniu będzie Pogoń Siedlce.

CHROBRY GŁOGÓW – MIEDŹ LEGNICA 0:1

BRAMKI: 0:1 Podgórski 80

CHROBRY (I i II): Arndt – Szarek, Zarówny, Kuzdra, Tupaj, Mandrysz, Mucha, Bonecki, Ozimek, Bartlewicz, Lebedyński.

CHROBRY (III i IV): Testowany 1 – Janiszewski (90 Grzelak), Bougaidis, testowany 2, Malczuk, Tabiś, Taira, testowany 3, Biel, Antkowiak, Szczutowski.

Zdjęcia ze sparingu:

Fot: Chrobry Głogów


Zobacz też:

Niesamowita Krypta Romańska. Prastare miejsce w podziemiach kościoła w Głogowie

Cheerleaderki Chrobrego zapraszają na otwarte treningi. Spróbuj swoich sił w cheerleadingu