Weekend w Głogowie. Co będzie się działo w mieście?

W najbliższy weekend większość wydarzeń zaplanowana jest na sobotę. Zobaczcie co można robić w tym czasie w Głogowie.
grafika weekend w Głogowie

Przed nami weekend. Jeśli szukacie pomysłów na to co robić w Głogowie w dniach 5-7 lipca, mamy dla Was kilka propozycji.

W najbliższy weekend w Głogowie szykuje się kilka wydarzeń. Sprawdzamy czym warto zainteresować się w tych dniach, jeśli szukacie rozrywki poza domem.

Wernisaż „Ostatnie prace Telemacha” – 5 lipca

W piątek obędzie się wernisaż wystawy Telemacha Pilitsidisa. Jego początek zaplanowano o godzinie 18:00 w Galerii Edukacji Twórczej CK MOK.

Wystawa prac artysty potrwa od 5.07 do 31.08 2024r.

Szanty w porcie – 5 lipca

W piątek na głogowskiej Marinie odbędzie się koncert szant. Jego początek zaplanowano na godz. 19.

W tym roku wystąpią:

  • – NORTH CAPE
  • – MIETEK FOLK OLSZTYN

  Dzień Otwarty w koszarach – 6 lipca

  Jednym weekendowych wydarzeń będzie dzień otwarty w koszarach 4. Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. Dowódca jednostki zaprasza od godz. 8.00 do obejrzenia ekspozycji sprzętu. Dodatkowo o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta przysięga żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

  291. edycja Parkrun Głogów – 6 lipca

  O godz. 9 w Parku nad Strumykiem (przy ul. Budowlanych) rozpocznie się 291. odsłona biegu Parkrun. Organizatorzy zapraszają każdego, kto chce rozpocząć weekend na sportowo. Udział jest darmowy a do pokonania jest 5-kilometrowa trasa. Można ją przebyć zarówno biegiem, jak i truchtem czy marszem.

  Sparing Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica – 6 lipca

  Na fanów piłki nożnej czekają sparingowe derby regionu. W najbliższą sobotę na stadionie przy Wita Stwosza oba zespoły zmierzą się w grze kontrolnej. Mecz planowano początkowo o innej godzinie, ale ostatecznie derby rozpoczną się o godz. 10.30.

  Koncert Fontanny Klasyki – 6 lipca

  W sobotę odbędzie się też pierwszy z cyklu koncertów Fontanny Klasyki. Zaplanowany został na godzinę 19.00 w Paru Słowiańskim w Głogowie. Wystąpi Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet.

  Pogoda na weekend w Głogowie

  Według prognoz pogoda na najbliższy weekend może być dość chaotyczna. O ile w sobotę, ma być słonecznie i gorąco (do 31 stopni Celsjusza), to już w niedzielę można spodziewać się chmur, deszczu oraz temperatury w okolicach 21 stopni.

  Niezależnie od pogody i planów, życzymy żeby wasz weekend w Głogowie był udany.

  grafika weekend w Głogowie

  Zobacz też:

  Lato w Twierdzy 2024 zakończone. Za nami dwa tygodnie atrakcji

  Brzostów – kiedyś wieś a dziś głogowskie osiedle