Międzynarodowa wymiana tenisistów. Głogowianie gościli niemiecką młodzież

Młodzież z Polski i Głogowa integrowała się w Głogowie podczas zorganizowanej przez GTT międzynarodowej wymiany.
Wymiana międzynarodowa w Głogowie

Młodzi tenisiści z Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego gościli w ostatnich dniach swoich rówieśników z Niemiec.

Już po raz 30. zorganizowana została międzynarodowa wymiana młodzieży Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z młodzieżą z TV Kettenkamp w Niemczech. W ciągu ostatnich dni młodzi tenisiści z obu krajów wzajemnie poznawali swoją kulturę, obyczaje i język.

Głogowianie przygotowali sporo atrakcji dla młodych gości zza zachodniej granicy, a jednym z głównych punktów był turniej tenisowy, który wynikiem 16:0 wygrali gospodarze, do których trafił puchar przechodni.

Serdeczne podziękowania dla Fundacji Polsko – Niemieckiej oraz Prezydenta Miasta Głogowa za sfinansowanie wszelkich kosztów wymiany. Z ramienia naszego klubu opiekunami młodzieży byli: Ewelina Nadała, Sandra Piotrowska-Zdyb, Anna Trochanowska oraz trener GTT Jarosław Blida. Serdeczne podziękowania dla opiekunów, że poświęcili swoje urlopy na opiekę nad gośćmi i młodzieżą z naszego miasta

mówi Andrzej Kulhawik, prezes GTT.

Międzynarodowa wymiana w Głogowie była okazją do wielu aktywności dla jej uczestników. Gospodarze przygotowali sporo atrakcji. Wśród nich znalazły się: paintball, wyprawa do parku trampolin czy wycieczka do Poznania. Młodzi odwiedzili też głogowski ratusz, gdzie przywitała ich wiceprezydent Edyta Owczarek-Pręda.

Zobacz zdjęcia:

Zdjęcia: Głogowskie Towarzystwo Tenisowe


Zobacz również:

Trwa renowacja zabytkowych rzeźb na cmentarzu przy Legnickiej

Zwierzęta do adopcji w głogowskim schronisku. One czekają na dom