Ciekawostki o Głogowie. Powierzchnia miasta i drogi

Mamy dla Was porcję ciekawostek o Głogowie. W tym materiale nieco o powierzchni miasta oraz drogach.
Grafika - Ciekawostki o Głogowie

Ciekawostki o Głogowie

Mamy dla Was nieco ciekawostek o Głogowie, pochodzących z Raportu o stanie gminy. Dziś wybrane ciekawostki o powierzchni miasta i drogach.

Interesują Was ciekawostki o Głogowie? Mamy dla Was nieco danych, pochodzących z „Raportu o stanie Gminy Miejskiej Głogów za rok 2023”. To źródło wielu interesujących informacji na temat naszego miasta. Wybraliśmy dla Was kilka z nich.

Powierzchnia miasta

Wiecie jak duży jest Głogów? Powierzchnia administracyjna miasta wynosi 3512 hektarów, z czego nieco tylko połowa (1724 ha) to tereny zabudowane i zurbanizowane. W tej licznie znajdziecie budynki mieszkaniowe zajmują 287 hektarów, natomiast tereny przemysłowe 657 ha.

Warto dodać, że 165 hektarów powierzchni miasta znajduje się pod wodą, z czego za większość tej liczby odpowiada Odra.

Drogi w Głogowie

W zarządzie miasta znajduje się 14 kilometrów dróg powiatowych oraz 103,6 km dróg gminnych. Do tego dochodzą też drogi krajowe i wojewódzkie. W sumie długość ulic zlokalizowanych w Głogowie wynosi 118,2 km.

Na terenie miasta znajdziecie także 74 zatoki autobusowe, a łączna długość krawężników w mieście to nieco ponad 85 tysięcy metrów.

W Głogowie znajduje się również największe rondo w Polsce i jedno z największych w Głogowie. Rondo Konstytucji 3 Maja ma blisko 5 ha oraz około 850 metrów w obwodzie.


Ciekawostki o Głogowie pochodzą z „Raportu o stanie Gminy Miejskiej Głogów za rok 2023”.

Grafika - Ciekawostki o Głogowie

Zobacz również:

Trwa renowacja zabytkowych rzeźb na cmentarzu przy Legnickiej

Wakacyjne wydanie DGL Senior