Zwierzęta do adopcji w głogowskim schronisku. One czekają na dom

Te zwierzaki z głogowskiego schroniska czekają na nowy dom. Może uda odnaleźć kogoś, kto je pokocha i przyjmie pod swój dach.
Zwierzęta z głogowskiego schroniska

Zwierzęta z głogowskiego schroniska

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie przebywa wiele psów i kotów. Przedstawiamy część z nich. Oto zwierzęta do adopcji czekające na dom.

W głogowskim schronisku dla zwierząt przebywają zarówno koty jak i psy. Jedne trafiły tam niedawno, ale są też takie, które od dawna poszukują nowego, kochającego domu. Zobaczcie ogłoszenia o adopcji zwierzaków z ostatniego miesiąca.

Wolontariusze głogowskiego schroniska regularnie przypominają o zwierzętach do adopcji. Prezentujemy tylko część czworonogów opisanych w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Może któryś z nich znajdzie kochający dom?

Schronisko znajduje się we Wróblinie Głogowskim przy ul. Żukowickiej 1a.

Godziny otwarcia schroniska:

  • Poniedziałek – Piątek – 15:00 – 18:00
  • Sobota – Niedziela – 14:30-18:30

Kontakt do schroniska:

  • tel. 608 411 681
  • email: kontakt@schronisko-glogow.pl

Szumi

Szumi czeka na adopcję

Szumi na adopcję czeka już od blisko roku. Niestety, pobyt w schronisku znosi nie najlepiej.

Szumi ma około 4 lat. Do schroniska trafił, ponieważ błąkał się po ulicach miasta

informują wolontariusze schroniska.

Początkowo dobrze znosił inne psy, jednak przez przedłużający się pobyt w schronisku zaczął na nie szczekać. Szumi jest już zachipowany, zaszczepiony i wykastrowany.

Nastia

Nastia czeka na dom

Nastia chętnie wychodzi na spacery. Na początku spaceru troszkę ciągnie na smyczy, ale szybko się uspokaja i ładnie spaceruje

opisują Nastię wolontariusze.

Około czteroletnia suczka trafiła do schroniska w maju. Niewiele wiadomo o jej przeszłości, poza tym, że błąkała się po jednej z podgłogowskich miejscowości.

Nastia jest wysterylizowana oraz zaszczepiona, posiada chip oraz książeczkę zdrowia. Obecnie szczeka jeszcze na inne psy. Potrzebuje odpowiedzialnych opiekunów.

Fido

Czekający na adopcję w głogowskim schronisku Fido ma około pięciu miesięcy. Psiak jest wesoły, przebojowy energiczny i bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem.

Fido czeka na kochającą rodzinę

Psiak wciąż rośnie, ale docelowo nie będzie raczej należał do dużych psów. Wręcz przeciwnie, nawet dorosły będzie mały lub średnio mały.

Psiak potrzebuje kochającej rodziny, bo pobyt w schronisku to dla niego ciężkie przeżycie.

Fiduś na ten moment jest po pierwszym szczepieniu, natomiast dom, który zdecyduje się na jego adopcję będzie zobowiązany zakończyć cykl szczepień oraz wykastrować go po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

piszą wolontariusze schroniska.

Marmur

Na nowy dom Marmur czeka w głogowskim schronisku już od blisko trzech lat.

Żywiołowy i kochający długie spacery psiak zawsze wyczekuje na wizyty ludzi w schronisku.

Marmur podczas zabawy

Wyróżnia się dużą inteligencją, jest niesamowicie pojętny i chętny do współpracy z opiekunem. Przy odpowiednim prowadzeniu jest posłuszny i grzeczny. Pięknie siada i daje łapkę, ale czasem bywa niecierpliwy i skacze na człowieka prosząc o nagrodę za wykonaną komendę

opisują Marmura wolontariusze.

Zdarza mu się jednak czasami wystraszyć, zwłaszcza mężczyzn. Może mieć to związek z jego przeszłością przed trafieniem do schroniska. Marmur jest wykastrowany, zachipowany i zaszczepiony.

Boomer

Na kochającą rodzinę Boomer czeka w głogowskim schronisku już od dwóch lat. Niestety, wciąż się taka nie znalazła.

Boomer ma około 11 lat

Kocha spacery. Z nim nie ma szans na nudę. Uwielbia wszystkie patyki, piłki piszczałki, maskotki – Boomer umie bawić się wszystkim

mówią o nim opiekunowie

Przy każdej okazji Boomer szuka kontaktu z człowiekiem i wdzięczny jest za każdą poświęconą mu chwilę.

Boomer ma około 11 lat. Do schroniska trafił z ranami, które udało się zaleczyć. Jego przeszłość nie była różowa, ale może taka być jego przyszłość.

Piorun

Piorun bardzo chętnie wychodzi na spacery. Ładnie chodzi na smyczy. Spacer z nim to czysta przyjemność. Dla Pioruna spacer jest ważny nie tylko ze względu na możliwość wyjścia z kojca, węszenia i eksplorowania nowych terenów, ale także ze względu na możliwość przebywania z człowiekiem

mówią o nim wolontariusze.
Piorun uwielbia kontakt z człowiekiem

Ma około półtora roku, a w głogowskim schronisku czeka od maja 2024 roku. Jest bardzo przyjazny w stosunku do innych zwierząt.

Piorun jest wykastrowany, zachipowany i zaszczepiony.

Bobek

Około trzyletni Bobek czeka na adopcję w Schronisku dla Bezdomnych zwierząt w Głogowie. Zwierzak uwielbia kontakt z człowiekiem.

Bobek to bardzo przyjazny pies

Jest niesamowicie grzeczny, wesoły, kontaktowy i przyjazny. Czego chcieć więcej? Bobuś od razu przekonuje do siebie wszystkich swoim świetnym charakterem i sposobem bycia. Piesek uwielbia chodzić na spacery, biegać i bawić się. Ogromnie cieszy go czas spędzony w towarzystwie człowieka na wspólnych zabawach i czułościach

opisują Bobka opiekunowie.

Niewiele wiadomo o jego przeszłości przed trafieniem do schroniska. Bobek jest wykastrowany, zachipowany i zaszczepiony.

Mruczek

Mruczek czeka na adopcję od lutego tego roku. Przebywający w głogowskim schronisku kociak pilnie potrzebuje nowego, kochającego domu, bo przedłużający się pobyt źle wpływ na jego samopoczucie.

Ma uwielbia kontakt z człowiekiem.

Mruczek uwielbia mizianki, a traktorzy przy tym niesamowicie, zresztą jego imię nie jest przypadkowe. Uroczo liże człowieka, cmoka i przesłodko się przytula

mówią o nim wolontariusze.
Mruczek uwielbia kontakt z ludźmi

Mruczek ma około dwóch lat.

Kinley

Kinley ma około 10 lat a na nowy dom w głogowskim schronisku czeka od kwietnia. Jest bardzo łagodny, ufny i przyjazny w stosunku do ludzi.

Kinley czeka na adopcję

Cechuje go przy tym spokój, ponieważ szaleństwa młodości ma już za sobą, ale to nadal bardzo dziarski i energiczny psiak, który uwielbia przebywać z ludźmi

czytamy w opisie pieska.

Kinley jest wykastrowany i zaczipowany.

Aura

Aura to śliczna, roczna, sunia średniej wielkości, która od kwietnia tego roku przebywa w naszym schronisku. Aura została wyłapana, gdy błąkała się samotnie po wsiach w okolicy Głogowa.

piszą o niej opiekunowie.
Aura ma około roku

Jest bardzo przyjazna w stosunku do ludzi oraz innych psów. Jest wysterylizowana i zachipowana.

Femina

Młoda i energiczna suczka niezbyt dobrze znosi przebywanie w schroniskowym kojcu. Szuka kochającego domu,

Femina czeka na dom

Femina nie przejawia zachowań agresywnych w stosunku do człowieka i na spacery chodzi bez problemu z osobami odwiedzającymi nasze schronisko. W sumie
to Femina od kiedy opuściła schroniskowa kwarantannę, dała nam się poznać jako przesympatyczna i przyjazna sunia

piszą o niej wolontariusze.

Femina została zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

Astor

Astor to przesłodki, malutki kilku kilogramowy, około 8 miesięczny chłopak, który przebywa od niedawna w naszym schronisku. To jeszcze psie dziecko bardzo spragnione kontaktu i bliskości człowieka. Nasz maluch bardzo rozpacza siedząc w kojcu i robi wszystko aby go tylko zauważyć i stąd zabrać. Schroniskowy kojec to z pewnością nie miejsce dla takiego maleństwa.

czytamy o Astorze.
Astor ma około 8 miesięcy

Astor jest zaszczepiony i wykastrowany.

Hugo

To około roczny pieseczek, który trafił do głogowskiego schroniska w kwietniu.

Hugo do schroniska trafił w kwietniu

Przebywanie z tym pieskiem to gwarantowana ogromna dawka uśmiechu i przytulasków. Hugo nade wszystko pragnie kontaktu z człowiekiem i schronisko to dla niego dramat

mówią o nim opiekunowie.

Psiak jest wykastrowany, zachipowany i zaszczepiony

Tutaj znajdziecie pełne opisy zwierzaków z głogowskiego schroniska: https://www.facebook.com/profile.php?id=100067902038805&locale=pl_PL

Zdjęcia: Wolontariat Miejskiego Schroniska w Głogowie

Przeczytajcie także: