Sebastian Bonecki wraca do Chrobrego

Zawodnik po 7 latach wraca do pomarańczowo-czarnych
Sebastian Bonecki

Po siedmiu latach Sebastian Bonecki wraca do Chrobrego Głogów, z którym związał się na okres dwóch lat.

Fani Chrobrego pamiętają Sebastiana Boneckiego z sezonu 2016/17, w którym po wypożyczeniu z Zagłębia Lubin był podstawowym zawodnikiem pomarańczowo-czarnych z bilansem 28 / 5. Udane występy na pierwszoligowych boiskach spowodowały, że po roku wrócił do kadry Zagłębia. Choć nie zagrał w Ekstraklasie, stopniowo jednak i tak do niej zmierzał. Po jesieni przeniósł się do Odry Opole, w której spędził w sumie trzy lata. To tam trafił na trenera Piotra Plewnię.

Wiosną 2021 roku przeszedł do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i to był dobry ruch. Z Sebastianem w składzie (13 / 0) „Słonie” awansowały do Ekstraklasy. Termalice nie udało się w niej pozostać na dłużej, niż rok, ale sam Bonecki zdobył spore ekstraklasowe doświadczenie, do wcześniejszych występów na tym poziomie dokładających kolejnych 21.

W ostatnich dwóch latach był piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. W barwach sosnowieckiego klubu rozegrał 53 spotkania, które składają się na pokaźną liczbę 193 meczów na pierwszoligowym poziomie w całej karierze. W Ekstraklasie wystąpił 30-krotnie.

Tekst i zdjęcie: Ł. Jaremkiewicz