Rozpoczął się remont ul. Jagiellońskiej

Na czas remontu wprowadzono zmiany w organizacji ruchu
remont ul. Jagiellońskiej

Rozpoczęły się prace budowlane przy remoncie ul. Jagiellońskiej na os. Piastów Śląskich.

Zakres prac obejmuje przebudowę drogi gminnej, wymianę nawierzchni jezdni, skrzyżowań, zjazdów, budowy miejsc postojowych i chodników, wymianę istniejących wpustów deszczowych wraz z przyłączami oraz m.in. nowe oświetlenie drogowe.

Długość przebudowywanego obecnie odcinka Jagiellońskiej to ok. 361,58 metrów. Przypomnę tylko, że kilka lat temu wybudowaliśmy zupełnie nowy odcinek tej ulicy wraz z nowymi miejscami parkingowymi oraz dużym parkingiem

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zakres do realizacji:

  • nawierzchnia z masy bitumicznej
  • nawierzchnia z kostki betonowej (jezdnia + chodniki)
  • przewiduje się wykonanie 102 miejsc postojowych zarówno równoległych jak i prostopadłych
  • montaż 12 nowych lamp LED i wymiana okablowania.

Przy nowych chodnikach staną nowe ławki i nowe kosze na śmieci.

Całe zadanie realizowane będzie w trzech etapach z wyłączeniem ruchu na odcinkach każdego z etapów. Pierwszy etap rozpocznie się już 21 czerwca.

ETAP 1

Prace wykonywane będą od ul. Bolesława Śmiałego do połowy skrzyżowania z drogą wewnętrzną na wysokości ul. Jagiellońska 24,49.

Podczas prowadzenia prac w tym etapie ul. Leszka Białego 1-7 będzie nieprzejezdna. Na ul. Kasztelańskiej 3-7 zmieni się kierunek ruchu – obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od ul. Piasta Kołodzieja do ul. Jagiellońskiej i dalej w kierunku ul. Bolesława Śmiałego. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej z ul. Kasztelańską będzie możliwy z utrudnieniami. Przejazd przez skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej z drogą wewnętrzną stanowiącą dojazd do budynku nr 55 będzie możliwy z utrudnieniami. Podczas prowadzenia robót w tym etapie wykonawca zapewni dojście do wszystkich klatek schodowych i ewentualny dojazd dla samochodów uprzywilejowanych tj. straż pożarna , karetka i zaopatrzenia.

Na pozostałej część ul. Jagiellońskiej obowiązywać będzie ruch jak dotychczas.

MAPKA

O inwestycji na ulicy Jagiellońskie pisaliśmy także TUTAJ

Czas realizacji zadania: 170 dni od dnia zawarcia umowy, a ta została podpisana na początku maja.

Wykonawcą zadania jest firma „Ragen” Sp. z o.o. Koszt prac:  2 931 445,25 zł. Półtora miliona złotych pochodzi z programu Polski Ład.