Festiwal Teatrów Ulicznych po raz czwarty!

Jak co roku w sierpniu zapraszamy na flagową imprezę wakacyjną!
teatr uliczny lampiony

Jak co roku, w sierpniu plac przy teatrze będzie gościł artystów z całej Polski. W dniach 3-4 sierpnia odbędzie się 4. Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa. Poznaliśmy szczegóły tego wydarzenia.

Festiwal Teatrów Ulicznych to flagowa impreza wakacyjna. Odbywa się corocznie, trwa przez dwa dni, a w tym czasie na scenie pojawiają się aktorzy, muzycy i animatorzy teatralni. – Będzie pięknie – zapowiada Tomasz Olczak z głogowskiego teatru.

W sobotę trzeciego sierpnia, w godzinach 12:00 – 18:00 Teatr Odnaleziony z Jeleniej Góry zaserwuje nam animacje pod nazwą „Skok w blok”. To nie tylko same teatralne zabawy, ale także kilka spektakli dla dzieci. Z kolei wieczorem, o godzinie 19:00 odbędzie się spektakl „Pod gruszą” Modern Duo, a po nim tradycyjnie ulicami starówki przejdzie widowiskowa parada. Tym razem „Demon-Wąż” autorstwa Piotra Tetlaka. Pierwszy dzień festiwalowy zakończy się kinem plenerowym, a tytuł filmu ma być niespodzianką.

W niedzielę od 12:00 do 18:00 plac teatralny znów przejmą animatorzy teatralni. Tym razem Teatr Wagabunda, który już rok temu skradł serca najmłodszych głogowian „Starą Zagrodą”. W tym roku, oprócz „Starej Zagrody”, Wagabunda szykuje animacje pod nazwą „Babcine Zabawy”. O 17:00 kolorowy spektakl dla dzieci Teatru Rozrywki Trójkąt pod nazwą „Magiczna Fasola”. Na festiwalu nigdy nie zabrakło także muzyki na żywo, dlatego w niedzielę, na sam koniec wydarzenia, posłuchamy koncertu zespołu Przedwieczór.

– To będą dwa dni świetnej zabawy – mówi T. Olczak. – Co roku festiwal przyciąga tłumy na starówkę i wierzymy, że czwarta edycja będzie jeszcze bardziej udana. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, a każdy, od najmłodszych do tych starszych widzów, znajdzie coś dla siebie – dodaje.

4. Festiwal Teatrów Ulicznych im. Andreasa Gryphiusa już 3 i 4 sierpnia 2024 roku, na placu przy głogowskim teatrze.