Głogów w grze komputerowej!

Wrocławscy twórcy wybrali nasze miasto!
podziemia Głogowa

Podziemia Głogowa wystąpią w grze komputerowej! Twórcy gry odwiedzili nasze miasto by wybrać plany filmowe.

Przeglądałem internet i gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie tuneli to wiedziałem, że muszę to zobaczyć na żywo, bo tunele są tym czego szukamy – mówił nam Piotr Stosiek lider zespołu firmy Anaesthetic.

Jesteśmy młodym, niezależnym studiem gier komputerowych z Wrocławia i pracujemy na chwilę obecną nad grą o nazwie Unwell – izometrycznym survival horrorze, którego historia rozgrywa się w studni będącą metaforą dla mapy poziomów świadomości dr. Hawkinsa. To historia, która spotka każdego z nas i wiąże się ze utratą. Pokazujemy to w mroczny i pokręcony sposób.

mówi Piotr Stosiek lider zespołu firmy Anaesthetic.

I tak głogowskie podziemia posłużą jako materiał do gry Unwell. Czekamy z niecierpliwością na efekty prac twórców.

Link gdzie można poczytać o młodej firmie z Wrocławia: www.anaesthetic.pl

Wrocławscy twórcy zwiedzali chodniki kontrminowe w Fosie, podziemny szpital i katakumby pod Kościołem Bożego Ciała. Jak mówią nastawiali się na chodniki, ale najprawdopodobniej wykorzystają wszystkie trzy lokalizacje.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska