„Młodzi zdolni grają w teatrze” – koncert

Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert swoich uczni
jubileusz 50-lecia Szkoły Muzycznej. I. Krasicka

Po raz kolejny uzdolnieni uczniowie szkoły muzycznej wystąpią na gościnnej scenie głogowskiego teatru.

Koncert pt. „Młodzi zdolni grają w Teatrze”, organizowany w ostatnim tygodniu roku szkolnego, stał się już szkolną tradycją. Na koncercie uczniowie szkoły zaprezentują się muzykując w zespołach – planowany jest występ zespołów skrzypcowych, zespołu trębaczy, orkiestry szkolnej, a najmłodsi uczniowie wystąpią z pokazem rytmicznym.

Koncert odbędzie się 18 czerwca w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa o godz. 18:00.

Współorganizatorami koncertu są Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Wstęp na koncert jest wolny!

W trakcie koncertu podsumujemy tegoroczne wydarzenia artystyczne i pochwalimy się licznymi osiągnięciami konkursowymi naszych uzdolnionych uczniów.

zapowiada Agnieszka Berest, Dyrektor Państwowej szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie.

Podczas koncertu zostaną także wręczone dyplomy ukończenia szkoły muzycznej II stopnia. W tym roku szkołę kończą trzy absolwentki: Wiktoria Hopcia, Zuzanna Nagi i Maja Sądkiewicz.

Wszystkie mogą pochwalić się ukończeniem szkoły z wyróżnieniem – a jest to osiągnięcie naprawdę znaczące, jeśli weźmie się pod uwagę wysiłek, jaki musiały wkładać przez kilkanaście lat swojego życia w łączenie nauki równolegle w dwóch szkołach: ogólnokształcącej i muzycznej.

mówi Agnieszka Berest.