Premierowe spektakle lokalnych aktorów

Dwa spektakle w jeden weekend na zakończenie sezonu!
weekend w teatrze

Jak co roku przed wakacjami, na teatralnych deskach odbywają się premiery dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych, które na co dzień mają tam swoje zajęcia. Za nami już spektakl „Najmniejszy bal świata” grupy Etna, a przed nami teatralny weekend.

W najbliższą sobotę odbędzie się premiera spektaklu „Hipokryteja” Teatru Niebanalnego, prowadzonego przez Agnieszkę Wilczyńską-Urbanowską, która jest także reżyserką spektaklu.

– Czasami możemy spotkać na swojej drodze osoby, które myślą jedno, a mówią drugie, bywają jak „chorągiewki” – bardzo szybko zmieniają zdanie pod wpływem innych. Obcujemy z nimi w różnych życiowych sytuacjach i nierzadko bywamy przez nich ranieni. Hipokryzja to zjawisko powszechne i bardzo niebezpieczne, należy mu się zatem bacznie przyjrzeć –

zapowiada spektakl reżyserka, Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska

W niedzielę natomiast scenę przejmą młodzi aktorzy z Teatru Intermedium, którymi opiekuje się Elżbieta Bock-Łuczyńska. Dzieci zagrają „Bajkę o Gęboludzie” na podstawie bajki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

To idealne okazje, żeby zobaczyć tych młodych ludzi w akcji

mówi Tomasz Olczak z głogowskiego teatru i dodaje:

Dzieci i młodzież spotykają się u nas co tydzień, pracując nad spektaklami i rozwijając swój warsztat aktorski. Nie mogą się doczekać, by pokazać swoje najnowsze premiery mieszkańcom, dlatego bardzo serdecznie zachęcamy, by przyjść w weekend do teatru i wesprzeć tych młodych artystów. Kto wie, może za kilka czy kilkanaście lat, będą już znanymi aktorami i aktorkami. Tego im życzymy

Na oba spektakle wstęp jest wolny. „Hipokryteja” rozpocznie się w sobotę o 17.00, a „Bajka o Gęboludzie” w niedzielę o 12.00.

Źródło: Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie