Głogowski Klub Judo wice mistrzem Polski

Zawodnicy przywieźli ze sobą aż 37 medali: 11 złotych, 14 srebrnych oraz 12 brązowych.
MISTRZOSTWA POLSKI W JU-JITSU SPORTOWYM

29 zawodników reprezentowało Głogowski Klubu Judo podczas MISTRZOSTW POLSKI W JU-JITSU SPORTOWYM, które rozgrywały się w Katowickim Spodku.

W klasyfikacji drużynowej pozyskaliśmy tytuł II najlepszej drużyny turnieju tym samym zdobywając wice mistrzostwo Polski na 63 kluby startujące z całej Polski. 

mówi Paulina Juras, trener GKJ

Zawodnicy oddali starty w trzech różnych konkurencjach tj. Ju-jitsu fighting, newaza Gi i newaza No Gi. 

Najlepszy okazał się zawodnik Filip Juras, który wystartował w trzech konkurencjach i przywiózł komplet medali! Został Mistrzem Polski w Fightingu i z rankingu kwalifikuje się do Mistrzostw Europy, której odbędą się w Grecji.

Reszta zawodników pokazała wielki progres, a pot wylany na macie nie idzie na marne. Jestem przekonana, że ciężka praca zaowocuje w rankingu i więcej naszych zawodników zostanie powołana do Kadry Polski

dodaje Paulina Juras.

Złoto przywieźli: 
Surma Mateusz, Filip Juras, Mark Yankowski, Piotr Grys, Pełech Maria, Pośnik Paweł, Czechowska Zuzanna, 
Paulina i Katarzyna Juras choć w ich kategoriach nie było przeciwniczki. 
Srebrne medale: 
Karolina Rejment, Wojciech Różycki, Czechowska Zuzanna, Mark Yankowski, Barnaś Maciej, Żelichowski Jędrzej, Juras Filip, Grudzień Bartosz, Marszałek Wojciech, Dydzian Kamil, Surma Mateusz, Bednarowski Bryan. 
Z trzecim miejscem wrócili: 
Grudzień Bartosz, Juras Filip, Szpocinski Marcin, Obara Karol, Bednarowski Bryan, Kaczmarek Jan, Sowiżdżał Aleksander, Juras Adam, Kaczmarek Rafał, Grys Piotr, Kujawa Bartosz, Cieplak Maciej.

Źródło: Głogowski Klub Judo