Muzeum zaprasza na wycieczkę i prelekcję

Głogowskie Muzeum włącza się w obchody Europejskich Dni Archeologii
muzeum archeologiczno-historyczne w Głogowie-zajawka

W dniach 14–16 czerwca obchodzimy Europejskie Dni Archeologii. Z tej okazji głogowskie muzeum zaprasza 14 czerwca o godz. 14:30 na wykład zatytułowany „Tradycje mennicze w Głogowie”, poświęcony całokształtowi mennictwa w tym mieście od jego początków, udokumentowanej kilkusetletniej działalności aż do jej zakończenia w 1625 r.

Tego samego dnia o godz. 10:00 oraz 11:00 w Ośrodku Archeologiczno-Numizmatycznym przy ul. Portowej 1C odbędą się dwie tury warsztatów, podczas których uczestnicy będą mieli okazję w przystępny sposób zgłębić tajniki żmudnej pracy konserwatorskiej.

Dla zainteresowanych wynikami wykopalisk polecamy szczególnie wycieczkę rozpoczynającą się 14 i 15 czerwca przy ruinach kościoła św. Mikołaja, gdzie dowiemy się o zawiłych losach głogowskiej fary, a następnie w Ośrodku Archeologiczno-Numizmatycznym będziemy mogli zobaczyć na własne oczy wyposażenie grobowe, odkryte podczas jednego z sezonów badawczych. Na zakończenie natomiast zachęcamy do wysłuchania ciekawej prelekcji na temat tajemnic głogowskich fortyfikacji, których relikty do dzisiaj uchwytne są w układzie miasta. Wspomniany wykład odbędzie się 15 czerwca o godz. 12:00.

mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Wszystkie przygotowane przez muzeum wydarzenia są bezpłatne i mają charakter otwarty. Chętni do wzięcia udziału w wycieczkach oraz warsztatach proszeni są o telefoniczne potwierdzenie udziału do 13 czerwca pod nr. tel. 76 834 10 81, wew. 43