Rusza akcja „Stop nowotworom u dzieci”

Blisko 140 dzieci przebadanych zostanie pod kątem nowotworów!
konferencja prasowa akcja stop nowotworom u dzieci. 23.05.2024r.

Akcję już od kilku lat organizuje Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi wspólnie z Gminą Miejską Głogów. Do tej pory w ramach akcji przebadanych zostało ponad 1000 osób.

W ramach akcji wykonywane są bezpłatne badania profilaktyczne u dzieci w wieku od 9 m.ż. do 17 roku życia. Badanie obejmuje USG brzucha, tarczycy, węzłów chłonnych oraz moszny u chłopców.

Regularne badania profilaktyczne, takie jak USG, są kluczowe we wczesnym wykrywaniu nieprawidłowości zdrowotnych, które mogą być skutecznie leczone, jeśli zostaną zdiagnozowane na czas

informuje Małgorzata Szychowska ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”

Akcję wspiera Gmina Miejska Głogów, która w tym roku przekazała blisko 20 tysięcy złotych na badania.

Po raz kolejny podpisaliśmy porozumienie ze Stowarzyszeniem „Otwarte Drzwi”, które prowadzi program profilaktyczny, wykrywający u dzieci wszelkiego rodzaju zmiany. Program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji przebadanych zostanie kolejne 140 dzieci.

mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa

Współpraca z Gminą Miejską Głogów i z panem Prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem jest nieoceniona i pozwala na sprawne przeprowadzenie całej akcji

podsumowuje Marta Kaszuba prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Rejestracja wyłącznie telefonicznie będzie się odbywać w dniach 5-6 czerwca, od godziny 16.00 do 19.00 pod numerem telefonu:

792 188 798

Pierwsza tura badań (70 osób) odbędzie się w dniach 15-16 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Poczdamskiej 1A w Głogowie. Kolejne 70 osób przebadanych zostanie jesienią.