Dolnośląski Finał Wojewódzki Pucharu Tymbarku

Zwycięskie drużyny z Głogowa w finale Pucharu Tymbarku!
Finał Pucharu Tymbarku

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Sponsorem generalnym turnieju od lat pozostaje marka Tymbark. Do tej pory, w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski.

W minionym tygodniu, 9 i 10 maja w Dzierżoniowie, odbył się Dolnośląski Finał Wojewódzki XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Zespoły z całego województwa dolnośląskiego rywalizowały o miano najlepszej drużyny w regionie. Wśród zwycięzców znalazły się drużyny z Wrocławia, Milicza, Żmigrodu oraz Głogowa.

Najlepszą drużyną w kategorii U-12 został SMS Chrobry Głogów. Z drużyny wyłoniono również zawodnika w kategorii najlepszy bramkarz, którym został Paweł Wolny.

W U-8 szczególnie wyróżniła się drużyna z Głogowa – EKO Siódemka Głogów, która w meczu finałowym pokonała drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pieszycach 3:1. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Alan Kamiński, a najlepszym bramkarzem Oliwier Kalata z EKO Siódemki.

– Chłopcy pokazali niezwykłą formę podczas całych zawodów, dominując praktycznie w każdym spotkaniu. Jestem z nich bardzo dumna! Duże wsparcie okazali nam również rodzice, którzy byli obecni podczas rozgrywek .

mówi Agnieszka Długosz, trenerka drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Głogowie.

–  W tym roku kończymy naszą przygodę na finale wojewódzkim, ale w przyszłorocznej edycji powalczymy o wyjazd na Finał Ogólnopolski .

dodaje.

Łącznie do rywalizacji przystąpiły aż 104 drużyny w trzech kategoriach wiekowych, z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym w Warszawie.

Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku na stronie Łączy nasz piłka – Puchar Tymbarku.

Źródło: Polski Związek Piłki Nożnej