Miasto od lat sadzi wiśnie japońskie

Rozkwitły japońskie wiśnie, które można spotkać w wielu miejscach w Głogowie!
wiśnie japońskie w Głogowie

Głogowianie od kilku dni zachwycają się widowiskowo kwitnącymi wiśniami japońskimi w Parku Keplera. Miejsce stało się popularne zwłaszcza dla fotografów i wykonywanych przez nich sesji zdjęciowych. Jednak Park Keplera to nie jedyne miejsce, gdzie można spotkać wiśnie japońskie.

Park na Keplera ma już 20 lat. Oprócz wielu ciekawych gatunków zostały tam też posadzone wiśnie japońskie, które od kilku lat, na wiosnę pokazują całe swoje piękno. W parku Keplera są dwie alejki wiśniowe w każdej po 13 sztuk, ale ta jedna jest szczególnie reprezentacyjna, drzewka urosły i mają piękny pokrój.

Wiśnie japońskie są pięknymi drzewami szczególnie widowiskowymi w okresie wiosennym ale później w sezonie mają dekoracyjne skórzaste liście  a w okresie jesiennym przebarwiają się pięknie na pomarańczowo- czerwony kolor. Są więc dekoracyjne przez większość roku.

mówi Anna Anczykowska z Wydziału Infrastruktury Miasta w Urzędzie Miejskim.

Jak tłumaczy Anna Anczykowska, jest to idealne drzewo miejskie, jego gabaryty są ograniczone, ale jednocześnie jest reprezentacyjne i bardzo tolerancyjne co do podłoża. Odporne jest również na suszę, dlatego coraz większą popularność zyskują te drzewka. Oprócz kwiatów drzewka te zawiązują też pojedyncze drobne owoce, które są pożywieniem dla ptaków.

Od wielu lat miasto sadzi wiśnie również w innych miejscach w Głogowie, między innymi wzdłuż ulicy Bolesława Śmiałego, na Żarkowie, Piłsudskiego czy przy hali widowiskowo-sportowej.