Głogów przyłączy się do akcji „Godzina dla Ziemi”

Światła zgasną na wieży ratuszowej i ruinach kościoła św. Mikołąja
ratusz-ruiny św.Mikołaja-starówka nocą Głogów

Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 20:30.

Godzina dla Ziemi WWF to społeczna akcja polegająca na tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Także Głogów co roku przyłącza się do akcji. W tym roku w godzinach 20.30 do 21.30 wyłączone zostanie oświetlenie wieży miejskiego Ratusza i Ruin Kościoła św. Mikołaja

O godz. 20.30 w sobotę 23 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy do dołączenia do dziesiątek polskich miast i wyłączenia świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych na symboliczną godzinę. Prosimy o zachęcanie mieszkańców do przyłączenia się do Godziny dla Ziemi WWF.

piszą organizatorzy akcji.

Godzina dla Ziemi WWF obchodzona jest na całym świecie pod koniec marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

Tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi WWF w Polsce dedykowana jest rzekom. 

Źródło: Fundacja WWF Polska