Spotkanie autorskie i promocja książki

Bohaterką spotkania będzie autorka książek Katarzyna Janus, która na co dzień pracuje lekarz pediatra
plakat Katarzyna Janus spotkanie autorskie

Już jutro, 19 marca o godz. 17:00 w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie ul, Jedności Robotniczej 15 odbędzie się spotkanie autorskie z  Katarzyną Janus (Janus – to  pseudonim literacki). 

Katarzyna Janus jest autorką szesnastu powieści z gatunku literatury obyczajowej. Od kilku lat współpracuje z Wydawnictwem FILIA. Jest mieszkanką Leszna, gdzie pracuje od wielu lat jako lekarz pediatra, pulmonolog dziecięcy i specjalista w rehabilitacji medycznej. Pochodzi jednak ze Zgorzelca, gdzie spędziła swoje dzieciństwo i młodość, miasto to zawsze będzie bliskie jej sercu. Głównym miejscem pracy jest Centrum Rehabilitacji w Górznie, gdzie toczy się akcja  piątej powieści – „Piękni ludzie”. Bardzo lubi podróżować i w swoich  książkach przenosi akcję także za granicę, do miejsc, w których była i które wywarły  duże wrażenie.

Na spotkaniach autorskich poprzez pokaz slajdów wykonanych przez autorkę, stara się te miejsca  przybliżyć i urozmaicić wspólnie spędzony czas. Obecnie pracuje nad siedemnastą powieścią o tytule roboczym „Witaj, Prowansjo!” w której cztery przyjaciółki podróżują po Prowansji i Lazurowym Wybrzeżu. Ma również w swoim dorobku dwa opowiadania zamieszczone w zbiorach „Zima w Pensjonacie pod Bukami” oraz „Kemping Chałupy”.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie