Miasto dba o zdrowie dzieci i młodzieży

Zobacz jakie zadania i programy realizowane są w Głogowie
dzieci na hulajnogach Studio Siwek

Dzieci i młodzież z Głogowa objęte są profilaktycznymi bezpłatnymi programami zdrowotnymi. Zdrowie to nie tylko badania, to także wsparcie zadań realizowanych przez stowarzyszenia promujące ruch fizyczny.

BADANIA PROFILAKTYCZNE

W ostatnich  latach objęliśmy tymi programami tysiące dzieci. Szczepionki HPV – 890 dziewczynek, wady postawy – 4.950 dzieci, wady wzroku – 25.369 dzieci, samobadanie piersi – 2.594 dzieci – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

WSPARCIE SPORTU

Miasto coroczne wspiera kluby i stowarzyszenia sportowe zrzeszające dzieci i młodzież w ramach dotacji celowych. Ostatnie 5 lat to 43 mln złotych na wsparcie sportu w Głogowie.
A wsparcie z budżetu miasta otrzymuje każdego roku prawie 30 klubów sportowych.

GIMNASTYKA W SZKOŁACH

W ramach środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki w głogowskich szkołach prowadzona jest gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna.

TRENER OSIEDLOWY

Na szkolnych terenach sportowych dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w programie Trenera Osiedlowego. Zadanie realizuje Chrobry Głogów S.A. i przeprowadził już 8 edycji tego programu. Zajęcia są bezpłatne i różnorodne.

ZIELONE SZKOŁY

Dzięki współpracy z Fundacją KGHM Polska Miedź corocznie kilkuset uczniów wyjeżdża na Zielone Szkoły. Finansujemy także osiedlowe akcje „Mamo, tato chcę być zdrowy. Ćwicz ze mną” – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zdjęcie: Studio Siwek, archiwum DGL NEWS