Kolejna odsłona projektu „Scena Seniora”

Projekt zainicjował prezydent Rafael Rokaszewicz
już pora wracać spektakl

Centrum Kultury MOK zaprasza na spektakl „JUŻ WRACAĆ PORA…”, który grany będzie w najbliższa sobotę, 17 lutego o godzinie 16.30 w Centrum Kultury.

Spektakl odbędzie się w ramach projektu Scena Seniora – zainicjowanego przez Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza.

Wejściówki dostępne w kasie CK MOK.

Spektakl muzyczny osnuty wokół historii z wiersza Brzechwy „Żuraw i czapla”, w której główni bohaterowie – on i ona mijają się w swoich potrzebach i oczekiwaniach. Główni bohaterowie: Ptaszyna i Kruszyna mimo, że łączy ich wiele, to poprzez dokonywane wybory oraz stawiane oczekiwania, oddalają się od siebie. By znów gnani tęsknotą wracać, by wyznać sobie miłość. Jednak ich uczucie, jak każde inne, wystawione jest także na próbę. Pojawia się dziecko, pojawiają się problemy, pojawia się rozczarowanie związkiem, tęsknota za tym co było kiedyś. By móc pokonać piętrzące się problemy prócz miłości i namiętności, potrzeba będzie także zrozumienia drugiej osoby, jej potrzeb oraz wzajemne wsparcie. Niemniej miłość przezwycięży wszelki trud. Idealnym „kostiumem”, by opowiedzieć o miłości są niewątpliwie znane i lubiane piosenki tandemu wszech czasów, czyli Wasowskiego i Przybory, których mądrość zaklęta w niezwykłych kantylenach wciąż zachwyca.

Spektakl miał swoją premierę 16.10.2023 na deskach Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

„JUŻ WRACAĆ PORA…”
Dorota Drozd/ Bartłomiej Adamczak/ Mariusz Szaban
reżyseria: Dominik Złotkowski
fortepian: Mariusz Szaban/ gitara: Waldek Drozd/
gitara basowa: Konrad Kubas/ perkusja: Paweł Stępień
produkcja: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie 2023

Źródło: Centrum Kultury MOK