Aglomeracja Głogów – list intencyjny już podpisany!

Prezydent: w najbliższych latach będą się działy rzeczy o ogromnym znaczeniu dla Głogowa
podpisanie-listu-intencyjnego-miedzy-samorzadami

To kolejny ważny krok w kierunku rozwoju Głogowa i sąsiednich gmin: Kolta i Gminy Wiejskiej Głogów. Samorządy miasta, województwa i gmin oraz Legnicka Specjalna Strefa Inwestycyjna połączyły siły i przy wsparciu środków z Polskiego Ładu powstaje park przemysłowy aglomeracji Głogów.

czterech samorządowców podpisuje list intencyjny

– Gmina Głogów pozyskała 210 mln złotych na budowę nowej drogi wojewódzkiej doprowadzającej do nowych terenów przemysłowych, budowę nowej ścieżki rowerowej do strefy. Uzbrojenie strefy dotyczy blisko 500 ha gruntów pod przemysł – mówi Bartłomiej Zimny wójt Gminy Wiejskiej Głogów.

– Gmina Kotla wybuduje nową oczyszczalnię ścieków i ujęcia wody, jesteśmy w przeddzień wyłonienia wykonawcy. Po naszej stronie są zadania wodno-kanalizacyjne o wartości ponad 140 mln złotych. Razem tworzymy pełną infrastrukturę dla przyszłego inwestora – mówi Kamila Suchocka-Szperlik p.o. Wójt Gminy Kotla

– W najbliższych latach będą się działy rzeczy o ogromnym znaczeniu dla Głogowa: budowa nowego parku przemysłowego z tysiącami miejsc pracy połączona z budową obwodnicy. Te ważne inwestycje wpłyną na ekonomiczny i przemysłowy potencjał naszego miasta. Przyszłość należy do Głogowa. A to wszystko jest możliwe dzięki współpracy i połączeniu sił – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa

Opracowanie projektu infrastruktury drogowej potrwa około 2 lata. W zakres tego zadania wchodzą budowy dwóch dróg wojewódzkich czteropasmowych, budowa ronda prowadzącego do Głogowa, Leszna i Sławy oraz ścieżki rowerowej. Wbicie pierwszej łopaty zaplanowano za około 2 lata.

– Na północy Dolnego Śląska nie ma obecnie ważniejszej inwestycji jak budowa parku przemysłowego, który stworzy nowe tereny inwestycyjne i setki miejsc pracy, a kolejna inwestycja wojewódzka to linia kolejowa z Chcianowa przez Przemków do Głogowa oraz istniejąca Lubin – Głogów. To wszystko daje regionowi olbrzymie możliwości i będzie to jeden z najlepiej skomunikowanych regionów. A województwo dolnośląskie będzie czynnie w tej inwestycji uczestniczyć – mówi Tymoteusz Myrda członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

podpisanie listu intencyjnego na potrzeby powstania parku przemysłowego

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska