Spotkanie z głogowianką i podróżniczką Ewą Chwałką

Głogowianka przez 84 dni pokonała samotnie blisko 2,5 tys. km Łukiem Karpat
spotkanie z Ewą Chwałko

Ewa Chwałko jest głogowianką, historyczką literatury i podróżniczką. Samotnie przeszła Łuk Karpat, trasą, którą sama wyznaczyła, prowadzącą przez Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację. Wyprawa zajęła 84 dni. Podróżniczka przeszła blisko 2,5 tys. kilometrów.

Była pierwszą Polką i drugą kobietą na świecie, która tego dokonała. W 2022 roku ukazała się książka Ewy Chwałko „Łuk Karpat”, będąca efektem tej wyprawy i barwną opowieścią o podróży pełnej przygód, czasem zabawnych, czasem niebezpiecznych.

Czytelnik znajdzie tu mapy z zaznaczoną trasą przejścia, zgrabnie wplecioną dawkę wiedzy historycznej i przyrodniczej o przemierzanych regionach – autorka niczego nie pozostawia bez kontekstu. Całość okraszają znakomite zdjęcia. Za tę publikację podróżniczka otrzymała nagrodę Kolosa w kategorii Debiut Literacki.

zapowiada Agnieszka Błaszczyk w głogowskiej biblioteki.

Podczas spotkania w bibliotece Ewa Chwałko opowie o swoich doświadczeniach z samotnej wyprawy. Będzie można także nabyć książkę „Łuk Karpat”, a po spotkaniu otrzymać autograf autorki.

Ewa Chwałko będzie gościła w głogowskiej bibliotece, już 9 stycznia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w bibliotece przy Jedności Robotniczej 15. Wstęp jest wolny.

Przed południem Ewa Chałko spotka się z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie. Młodym ludziom opowie z kolei o swojej samotnej wyprawie po Skandynawii. Jak wygląda samotna wędrówka przez 109 dni przez Półwysep Skandynawski? Jak się do takiej wyprawy przygotować, jak spakować plecak? Co powinno się znaleźć w ekwipunku samotnego wędrowca?  Jakie wyzwania czekają na podróżnika podczas takiej ekspedycji? Spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2024 r. o godz. 9.45 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie