Głogowskie hospicjum pomnikiem wolontariatu

Otwarcie placówki planowane jest na początek przyszłego roku!
glogowskie-hospicjum-wnetrze

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się Żonkilowa Gala Nadziei. Poświęcona była głogowskiemu hospicjum i wolontariuszom, którzy od chwili powstania Fundacji Hospicjum Głogowskie nieprzerwanie zbierają fundusze na jego funkcjonowanie.

Gala związana była z obchodzonym kilka dni temu Światowym Dniem Wolontariusza.

Dwa lata temu wbiliśmy pierwszą łopatę pod budowę głogowskiego hospicjum. W ciągu dwóch lat udało się zbudować Pomnik Wolontariatu w Głogowie, bo tak trzeba nazwać to nasze Hospicjum

powiedział prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Budowa hospicjum kosztowała 22,5 miliona złotych z czego blisko 11 milionów pochodziło z programu inwestycji strategicznych Polski Ład, reszta to środki z budżetu miasta.

Hospicjum ma być miejscem, w którym oprócz pomocy chorym i cierpiącym będzie przestrzeń na działalność wolontariacką, na spotkania, szkolenia związane z wolontariatem.

Hospicjum będzie działało w ramach NZF, dlatego usługi w nim świadczone będą miały formę nieodpłatną. Hospicjum będzie funkcjonowało w ramach Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Głogowskie hospicjum wesprze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która zakupiła specjalistyczne łóżka z całym wyposażeniem za kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Orkiestra zakupiła 15 wysokospecjalistycznych łóżek, do tego nowoczesne materace przeciwodleżynowe i do tego piękne szafki przyłóżkowe.

Otwarcie placówki planowane jest na początek przyszłego roku, wcześniej w styczniu odbędą się dni otwarte, aby mieszkańcy Głogowa mogli wejść do środka i zobaczyć ostateczny efekt. Także w styczniu będą mogli być przyjęci pierwsi pensjonariusze.