Miasto przekazało strażakom fantomy

OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego będzie edukować dzieci i młodzież
przekazanie przez prezydenta Rafaela Rokaszewicza fantomów OSP Jednostce Ratownictwa Specjalistycznego. 16.11.2023r.

Dziś miasto przekazało dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego dwa zestawy Fantomów, które posłużą do nauki pierwszej pomocy wśród młodych głogowian:

Cieszę się ze nasi strażacy edukują dzieci już od najmłodszych lat. Zakup przez miasto fantomów to bardzo dobra inwestycja. Mam nadzieję, że umiejętności, które nabędą osoby szkolone będą wykorzystane w życiu codziennym. Czasami od tej pierwszej pomocy zależy zdrowie, a nawet życie człowieka.

mówi Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa

Koszt zakupu to blisko 8,5 tysiąca złotych.

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego działa od 2010 roku i od początku stawia na edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy, dlatego też dotychczasowe fantomy się już zużyły. Tym razem strażacy chcą skupić się na upowszechnianiu tej wiedzy wśród dzieci i młodzieży:

Chcemy przeszkolić dzieci przede wszystkim z udzielania pierwszej pomocy, żeby już od samego początku były wrażliwe na to, kiedy coś się dzieje, że należy pomóc i żeby wiedziały jak pomóc.

mówi Arkadiusz Borowiecki, prezes OSP JRS

Dzieci uczą się najlepiej poprzez zabawę dlatego Jednostka zakupiła fantomy, posiadające możliwość połączenia z aplikacją, w której można włączyć np. wyścig karetek.

Ankietę, poprzez którą chętne szkoły będą mogły się zgłaszać do strażaków, będzie można znaleźć na stronie OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie.