Honorowe Medale Miasta Głogowa dla saperów

Prezydent: za odwagę i podejmowanie ryzyka w trosce o innych
prezydent Głogowa na wspólnym zdjęciu z żołnierzami 4. batalionu inżynieryjnego

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wręczył saperom z 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego honorowe wyróżnienia za służbę na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Codzienna odwaga saperów, ryzykowanie własnym zdrowiem i życiem zasługuje na najwyższy szacunek. Dlatego, w imieniu własnym i mieszkańców, wręczam dziś patrolom saperskim Honorowe Medale Miasta Głogowa. To najwyższe odznaczenie jakie prezydent może wręczyć i robię to z wielką radością oddając Wam w ten sposób szacunek

mówił na uroczystości Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Honorowe Medale Miasta Głogowa otrzymały patrole nr 22 i 24.

„Za wzorową realizację zadań związanych z rozminowywaniem i oczyszczaniem terenów z materiałów niebezpiecznych na obszarze Dolnego Śląska, Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej oraz godne reprezentowanie Głogowa podczas codziennej służby”

Honorowe Medale Miasta Głogowa zostały przyznane naszym saperom na wniosek dowódcy 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego ppłk Wojciech Meketiuk.

prezydent głogowa wręcza honorowe medale miasta głogowa saperom

W patrolach saperskich służą najlepsi z najlepszych żołnierzy w batalionie. Co roku nasze patrole realizują kilkaset zgłoszeń neutralizując kilkanaście tysięcy materiałów niebezpiecznych. Robicie kawał dobrej roboty, zawsze na was można liczyć i zawsze to podkreślam. Jeszcze raz wielkie dzięki. Dobra robota – zwrócił się do saperów dowódca ppłk Wojciech Meketiuk.

wspólne zdjęcie prezydenta głogowa z żołnierzami

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska