Lider ligi portugalskiej za silny dla Chrobrego

Szczypiornistów wspierali z trybun wierni kibice!
mecz w piłkę ręczną Europejskie Puchary w Lisbonie

Wierni kibice z Klubu Kibica SPR Chrobry Głogów polecieli do Portugalii by wpierać swoją drużynę! Kibice głogowskiego szczypiorniaka są znani z tego, że trasa im nie straszna, ale to był ich najdalszy wyjazd na mecz za swoją drużyną! Wielkie brawa od nas i szacunek!

kibice SPR Chrobry Głogów na trybunie wpierają swoją drużynę podczas meczu pucharów europejskich w Portugalii

Pierwszy mecz Europejskich Pucharów zakończył się dla KGHM Chrobry Głogów wysoką porażką. Szczypiorniści przegrali 37:20.

mecz w piłkę ręczną Puchary Europejskie w Portugalii

Pierwsza połowa bez historii. Szczypiorniści KGHM Chrobrego popełnili sporo błędów zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Trudno było im powstrzymać szybkie kontrataki rywali, jeszcze trudniej rzucić bramkę. Na przerwę gospodarze schodzili przy stanie 20:7.

mecz w piłkę ręczną Puchary Europejskie w Portugalii

W drugiej połowie w obu zespołach doszło do zmian. Głogowianie wrócili na parkiet zmobilizowani. Dużo lepiej zaczęli drugą część pojedynku, ale i ta połowa zakończyła się zwycięstwem Portugalczyków 17:13. Mecz zakończył się wynikiem 37:20. Najwięcej bramek dla Chrobrego rzucili Paterek, Tilte i Skiba – wszyscy zanotowali po trzy trafienia.

Sporting Lizbona – KGHM Chrobry Głogów 37:20 (20:7)

Sporting: Kristensen, Maciel – Gurri 7, F. Costa 6, Portela 5, Suarez 4, M. Costa 4, Mocquais 3, Vaag 2, Oliviera 2, Gomes 2, Almeida 1, Araujo 1, Salvador, Thorkelsson,

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Paterek 3, Tilte 3, Skiba 3, Matuszak 2, Zieniewicz 2, Dadej 2, Grabowski 1, Hajnos 1, Jamioł 1, Kosznik, Styrcz, Orpik, Otrezov, Wrona.

Kolejny mecz w ramach rozgrywek EHF European League Men, zostanie rozegrany w Głogowie już 24 października (wtorek) o godz. 18:45. Chrobry Głogów podejmie MOL Tatabanya KC.

mecz w piłkę ręczną Puchary Europejskie w Portugalii

Zdjęcie: KGHM Chrobry Głogów, K. Kwaczyńska