Dwóch posłów z Głogowa

Horbatowski i Zubowski do Sejmu RP
grafika wybory 2023

W najbliższej kadencji w Sejmie zasiądzie dwóch posłów z Głogowa: Łukasz Horbatowski z Koalicji Obywatelskiej i Wojciech Zubowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Łukasz Horbatowski zdobył poparcie 13.934 osób. Na Wojciecha Zubowskiego zagłosowało 8.527 osób. Obaj kandydaci największe poparcie zdobyli w powiecie głogowskim.

Z okręgu nr 1 do Sejmu wchodzą także:

Tadeusz Samborski – Trzecia Droga
Elżbieta Witek – PiS
Marzena Machałek – PiS
Krzysztof Kubów – PiS
Szymon Pogoda – PiS
Piotr Borys – KO
Robert Kropiwnicki – KO
Zofia Czernow – KO
Iwona Krawczyk –KO
Arkadiusz Sikora – Nowa Lewica.

W okręgu wyborczym nr 1 jest 12 mandatów poselskich, które zostały podzielone po 5 dla Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej oraz po jednym dla Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy.

W Senacie z naszego okręgu zasiądzie Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (Nowa Lewica).

Frekwencja w województwie dolnośląskim wyniosła: 73,97%
Frekwencja w powiecie głogowskim: 73,62%
Frekwencja w Głogowie: 73,43%

Najwyższa frekwencja była w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 25, która obejmuje ulice: Geodezyjna, Kazimierza Wielkiego, Kowalska, Krawiecka, Mechaniczna, Rudnowska 1 – 24; Rzemieślnicza, Ślusarska, Ułanów Polskich, Złota Podkowa. Tu do wyborów poszło aż 84,90%.

Druga najwyższa frekwencja w Głogowie została zanotowana w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1, która obejmuje swoim zasięgiem ulice: Balwierska, Bernardyńska, Bolesława Krzywoustego, Długa, Franciszkańska, Garncarska, Grodzka, Hugona Kołłątaja, Karola Miarki, Klarysek, Koszarowa, Kotlarska, Kuźnicza, Młyńska, Nadodrzańska, Parafialna, Piaskowa, Piastowska, Piekarska, Piotra Skargi, Plac Solny, Polska, Powstańców, Rynek, Rzeźnicza, Słodowa, Smolna, Stanisława Kutrzeby, Stanisława Staszica, Staromiejska, Starowałowa, Szewska, Świętego Mikołaja, Świętojańska, Wały Bolesława Chrobrego, Złota. Tu do wyborów poszło aż 80,43% uprawnionych do głosowania.

Jak rozłożyły się głosy – sprawdzicie tutaj.