Głogów ma swój pociąg – Henryk III Głogowski

Zobacz jak Koleje Dolnośląskie oznakowały pociąg!
pociąg Kolei Dolnośląskich Jadwiga Śląska

Głogów ma swój pociąg – Henryk III Głogowski.

pociąg Kolei Dolnośląskich o nazwie henryk III głogowski

Możemy się spodziewać, że pociąg Kolei Dolnośląskich, który otrzymał nazwę Henryk III Głogowski przyjedzie do Głogowa już niedługo.

konferencja prasowa prezydenta Głogowa i wicemarszałka województwa dolnośląskiego

– Jeszcze nie było oficjalnego zaprezentowania pociągu Henryk III Głogowski w naszym mieście, ale on już jeździ. Może mieszkańcy już go gdzieś widzieli podczas swoich podróży – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Konsultantem historycznym tego projektu był Dariusz Andrzej Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, znany w naszym mieście historyk i regionalista.

– To realizacja wniosku prezydenta Głogowa. We flocie Kolei Dolnośląskich już jeździ pociąg o nazwie Henryk III Głogowski. Pociąg Henryk III Głogowski będzie oznakowany podobnie jak pociąg o nazwie Jadwiga Śląska – mówi Tymoteusz Myrda Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

pociąg Kolei Dolnośląskich  - Jadwiga Śląska

Już od grudniowych zmian w rozkładzie jazdy Koleje Dolnośląskie przejmą połączenia na trasie Wrocław – Wołów –Ścinawa – Głogów i będą jedynym operatorem na tej trasie.

Od początku kadencji postawiliśmy na rozwój kolei, rewitalizację linii kolejowych i przywracanie połączeń. Nowe połączenia to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Dolnego Śląska. Głogów będzie ważnym węzłem Zagłębia Miedziowego, gdzie koleją dotrzemy tu z kilku kierunków – mówi Tymoteusz Myrda Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zdjęcia: Koleje Dolnośląskie, M. Dytwińska-Gawrońska