Środki na remont budynku po starej poczcie

Prezydent: dbamy o zabytki i rozwój przedsiębiorczości
budynek starej poczty w Głogowie

903.046,67 złotych to środki jakie zostaną przeznaczone na przygotowanie budynku po starej poczcie pod nową funkcję – skierowaną do przedsiębiorców i zajmującą się m.in. wsparciem biznesu.

budynek starej poczty w Głogowie

Środki pochodzą ze skierowanego na ochronę zabytków programu Polski Ład. Budynek po byłej poczcie należy do Legnickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Po remoncie funkcjonować tu będzie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego.

– Część pomieszczeń będzie wykorzystana przez Urząd Miejski i te komórki, które dziś zajmują się promocją i polityką gospodarczą. Cieszę się ze współpracy z LSSE, bo robimy to dla mieszkańców Głogowa. Z jednej strony to dbałość o głogowskie zabytki, a z drugiej pracujemy dla przyszłości i rozwoju głogowskich przedsiębiorców

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa

LSSE jest już po przetargu na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Jak mówi Przemysław Bożek, prezes LSSE, potrzeba realnie trzech lat by w budynku mogło zacząć funkcjonować Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego.

konferencja prasowa LSSE i prezydenta Głogowa

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska