Rodzinny Rajd Nordic Walking w Głogowie

Zdrowie, aktywność i zabawa dla całej rodziny!
nordic-walking-pixabay

Dolnośląski Festiwal Nordic Walking 2023 miał swoją premierę 12 sierpnia na Przystani Żeglarskiej KS Turów w Ręczynie (Gmina Zgorzelec), a już w najbliższą sobotę zawita do Głogowa na Bulwar Nadodrzański! W programie wydarzenia zaplanowane jest szkolenie z techniki nordic walking, Mini Nordic Walking dla dzieci do 8. roku życia na odcinku 400m oraz Rodzinny Nordic Walking.

Wrześniowe weekendy w Głogowie obfitują w wiele ciekawych wydarzeń. Tym razem mamy propozycję dla całych rodzin na aktywne spędzenie soboty. Rodzinny Rajd Nordic Walking to doskonały sposób na połączenie zdrowej aktywności fizycznej z zabawą i integracją całej rodziny

zachęca do uczestnictwa w rajdzie Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Celem festiwalu jest promocja zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Planowane są różne trasy marszu Nordic Walking o długości 2,5 km, 5 km i 10 km, które będą dostępne dla wszystkich bez względu na wiek.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30 marszem na 10 km i o godzinie 12:00 dla tras na 2,5 i 5 km. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą marsz, otrzymają pamiątkowe medale, a także wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród sportowych.

Przygotowanie do rodzinnego rajdu Nordic walking zaczyna się od odpowiedniego sprzętu. Każdy uczestnik powinien posiadać specjalne kijki do nordic walking, które są dostosowane do wzrostu i preferencji każdej osoby. Dodatkowo, wygodne i przewiewne ubranie oraz buty sportowe będą niezbędne do komfortowego poruszania się po wybranej trasie.

Wśród uczestników rajdu zostaną rozlosowane nagrody o łącznej wartości 12 000 zł – m.in. profesjonalne kije do nordic walking marki Fizan, torby, plecaki, sprzęt sportowy oraz voucher o wartości 1100 zł do wykorzystania w hotelach sieci Interferie.

Zapisy odbywają się online na stronie http://herkules.org.pl/events/dolnoslaski-festiwal-nordic-walking-glogow-36/ lub w dniu rajdu w Biurze Zawodów – w godzinach od 10:00 do 11:40.

Organizatorem jest Stowarzyszenie „Aktywni Zagłębia Miedziowego”.