Głogów otrzymał 350 tysięcy na programy profilaktyczne

Pieniądze przekazała miedziowa spółka KGHM Polska Miedź
rozdanie czeków gminom zagłębia miedziowego w KGHM Polska Miedź

Dziś w siedzibie KGHM prezydent Rafael Rokaszewicz odebrał czek na 350 tysięcy, które zostaną przeznaczone na działania związane z promocją zdrowia i zdrowego trybu życia.

Dzięki tym środkom z KGHM, tak jak w poprzednich latach, przygotujemy zdrowotne programy profilaktyczne dla naszych mieszkańców, które ruszą już jesienią!

mówi Rafael Rokaszewicz.

Pieniądze będą przeznaczone na realizację takich programów jak: prowadzenie Poradni Endokrynologicznej, Poradni Pulmonologicznej, Poradni Osteoporozy i Poradni Nefrologicznej.

Oprócz tego, jak co roku będą przeprowadzane szczepienia przeciw grypie 65+, w szkołach wykonywane będą badania wzroku, postawy oraz nauka samobadania piersi. Cały czas głogowianie mogą także korzystać z poradni diabetologicznej.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Gmina Miejska Głogów otrzymała dotację z Fundacji KGHM Polska Miedź w wysokości 340 tysięcy złotych w ramach realizacji projektu Zielona Szkoła w górach dla dzieci ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Głogów. Dzięki tej współpracy najmłodsze dzieci z głogowskich podstawówek w okolicach października wyjadą w góry.