Piotr Plewnia nowym trenerem Chrobrego

Nowym trenerem Chrobrego Głogów został Piotr Plewnia, z którym klub związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Konferencja Chrobrego Głogów w sprawie ogłoszenia nowego trenera

Chrobry Głogów przestawił dziś (17.08) na konferencji nowego trenera pierwszej drużyny. Klub związał się ze szkoleniowcem rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Na pewno przede mną duże wyzwanie, serdecznie dziękuję za zaufanie. Mam świadomość, że jesteśmy na miejscu, które nie jest adekwatne do możliwości zespołu, ale to trzeba udowodnić na boisku. Moim zadaniem jest to całe doświadczenie, którym dysponuję przekuć tak, żebyśmy wyszli na właściwe tory

mówi Piotr Plewnia.

46-letni Piotr Plewnia urodził się w Opolu, ale jego zawodnicza kariera to nie tylko Odra, ale też m.in. GKS Katowice, Polonia Warszawa i Polonia Bytom, z którymi grał w Ekstraklasie.

Ten etap zakończył w 2014 roku, choć już wcześniej zaczynał kolejny – trenerski, pracując z młodzieżą i będąc asystentem w sztabie Odry Opole, w ten sposób mając udział w awansach z 3 Ligi na zaplecze Ekstraklasy. Po raz pierwszy przez dłuższy okres samodzielnie miał okazję poprowadzić Odrę w 2019 roku – od sierpnia do grudnia. Po zatrudnieniu w grudniu Dietmara Brehmera pozostał w sztabie, by w 2021 roku, po kilku latach zbierania w ten sposób doświadczenia i przygotowywania się do takiej roli, zostać ogłoszonym pierwszym szkoleniowcem.

Odrę przejął w marcu i sezon 2020/21 zakończył z nią na 8. miejscu. W kolejnym ta lokata została poprawiona. Opolanie zajęli 5. pozycję tuż przed szóstym Chrobrym, więc obie ekipy awansowały do baraży o awans do Ekstraklasy. O ile jednak Chrobry przegrał z Koroną Kielce w finale, o tyle Odra w półfinale (Korona wygrała u siebie 3:0). Podobnie jak w przypadku Chrobrego, również dla Odry było to największe osiągnięcie na przestrzeni wielu ostatnich lat.

W ubiegłym sezonie Piotr Plewnia pozostawał pierwszym trenerem Odry do października.