Międzynarodowa wymiana klubów GTT i Kettenkamp w Niemczech

Za rok kluby tenisowe będą świętowały 30-lecie współpracy
Międzynarodowa wymiana młodzieży Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego z młodzieżą z Kettenkamp w Niemczech

Od 19 do 24 lipca podopieczni Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego przebywali na 29. międzynarodowej wymianie młodzieży w Kettenkamp w Niemczech. Za rok przypada jubileusz 30-lecia współpracy GTT z niemieckim klubem tenisowym, który będziemy świętować w Głogowie.

Wizyta przebiegała zgodnie z przygotowanym programem, który był bardzo bogaty i ciekawy. Jak zawsze odbył się turniej tenisowy, który po raz kolejny wygrali tenisiści z Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego 15:1 i zdobyli puchar przechodni.

Odbyliśmy także szereg ciekawych spotkań i wizyt. Jak zawsze nasza młodzież goszczona była w niemieckich domach i mogła zapoznać się z kulturą i językiem naszych sąsiadów. Wiele radości i wspólnej zabawy dały nam różne zajęcia, które przygotowała dla nas niemiecka strona. W drugim dniu mogliśmy spróbować swoich sił na torze kartingowym i na nartach wodnych.

relacjonuje Andrzej Kulhawik, prezes GTT.

Kolejną atrakcją była możliwość polatania w aeroklubie małym samolotem sportowym przez wszystkich uczestników wymiany. W związku z tym, że na terenie Kettenkamp jest wielu rolników uczestnicy zostali oprowadzeni po wielkim gospodarstwie rolnym, które nastawione jest na produkcję mleka. Tydzień minął także na wspólnych zabawach integracyjnych, grach terenowych i sprawnościowych.

To był wspaniały czas z niezwykłymi ludźmi. Mieszkańcy Kettenkamp są bardzo otwarci, mili, serdeczni i przyjaźnie do nas nastawieni. Wracamy zachwyceni. Miniony tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy także nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze wiele lat

wspomina prezes GTT.

Z ramienia klubu opiekunami młodzieży byli: Ewelina Nadała, Sandra Piotrowska-Zdyb, Krzysztof i Anna Trochanowscy oraz trener GTT Jarosław Blida.

Serdeczne podziękowania dla opiekunów, którzy poświęcili swoje urlopy na wyjazd z naszą młodzieżą

dodaje.