Zaglądamy na budowę – Neptun

Prezydent: zieleń zostanie zachowana, a obiekt będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami
rewitalizacja budynku i terenu przy neptunie w Głogowie

Trwają prace przy Neptunie. Za kilka miesięcy zmieni się nie tylko budynek, ale także jego otoczenie. Liczymy, że mieszkańcy polubią nowego Neptuna i będzie to miejsce, które chętnie będą odwiedzać.

Zachowane będą stare drzewa, a roślinności przybędzie, bo inwestycja przewiduje także nowe nasadzenia.

W budynku Neptuna będzie część z noclegami, salą edukacyjną, gastronomią, wypożyczalnią kajaków i rowerów, magazyn na przechowywanie sprzętu turystycznego. Zrewitalizowana będzie także przestrzeń wokół Neptuna, czyli m.in. dojazd, przystań na Odrą – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Budynek jest tak zaprojektowany by był ekonomiczny, będzie posiadał np. własne zasilanie z paneli fotowoltaicznych i pompę ciepła. Także stolarka okienna i drzwiowa będzie pracowała na oszczędności w tym budynku. Po zakończeniu inwestycji Neptunem zajmować się będą Głogowskie Obiekty Usługowe, nie będziemy tworzyć nowego zakładu do prowadzenia tego centrum turystycznego – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Na realizację tego zadania miasto otrzymało środki w Unii Europejskiej w wysokości ok. 9 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość zadania to 19.672.400 złotych.

Obiekt będzie przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

UWAGA! Na potrzeby wyeksponowania bryły budynku na wizualizacji jest mniej zieleni niż będzie w rzeczywistości.

Prace przy Neptunie mają potrwać do końca roku.

zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska