Przerwa technologiczna w Pływalni Głogów

Zobacz, na czym polega taka przerwa i kiedy jest planowana
Prace-remontowe-pływalnia-Chrobry-Głogów-2

Co roku w okresie wakacyjnym Chrobry Głogów przeprowadza tak zwaną przerwę technologiczną. Jej termin pokrywa się ze wstrzymaniem przez WPEC Legnica dostaw ciepła do miasta.

W tym roku w sierpniu nie jest planowana przerwa. Przewidywany termin przerwy technologicznej w 2023 roku to początek września. Dokładny termin podany będzie z wyprzedzeniem.

Do tego momentu Pływalnia i Strefa Saun są czynne wg. harmonogramów.

Przerwa technologiczna wykorzystywana jest do prac w całej hali basenowej i podbaseniu. Myte są szklane ściany, bo ich czyszczenie wymaga użycia rusztowania. Czyszczone i dezynfekowane są szatnie i natryski. Przeprowadzany jest przegląd i konserwacja pompy wody, pompy powietrza, filtrów, wentylatorów, odpływów i węzłów cieplnych. 

Zajmujemy się basenami, w których wymieniamy wodę. Spuszczenie trwa 3-4 dni. Gdy niecki są puste, uzupełniamy fugi, doczyszczamy ściany i dno niecek. Ponowne napełnienie niecek wymaga takiego samego czasu. Po tym kilka dni trwa nagrzanie wody oraz doprowadzenie jej chemią basenową do spełnienia wymagań GIS.

informuje Mateusz Kaczmarek z Obiektów Sportowych „Chrobry Głogów”

Na koniec, przygotowana woda przechodzi badania bakteriologiczne i chemiczne. Gdy wszystko jest w porządku, Pływalnia jest otwierana.

Źródło: „Chrobry Głogów” S.A.