Ruszyły prace przy schronie

O nowej atrakcji turystycznej opowiada prezydent Głogowa
przebudowa schronu wojennego w Głogowie

Ruszyły prace przy przebudowie wejścia do schronu. Obiekt znajduje się między ul. Wały Chrobrego a terenem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Schron jest częścią podziemnego szpitala miejskiego, jaki przed wojną funkcjonował w dzisiejszej PWSZ. A schron powstał by, mimo działań wojennych podczas oblężenia miasta, szpital mógł funkcjonować.

Po zakończeniu prac wejście do schronu będzie wyglądało tak:

schemat wejścia do podziemnego schronu w Głogowie

Zrobimy profesjonalne zejście, które będzie obsługiwane przez pracowników Centrum Informacji Turystycznej. Schron będzie kolejnym elementem trasy turystycznej związanej z pozostałościami po twierdzy

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Prace powinny zostać zakończone w listopadzie tego roku. Wykonawcą jest firma Modernpol. Koszt to około 150 tysięcy złotych.

Po zakończeniu prac przybędzie w Głogowie kolejna atrakcja turystyczna, która wpisze się w trasę turystyczną. Zaczynając od Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Koszarowej, dalej idąc fosą z nowożytnymi fortyfikacjami, potem kolejno remontowana obecnie poterna, zejście właśnie do schronu, następnie Fort Gwiaździsty i blokhaus. Jeszcze w tym roku w parku przy rondzie Dmowskiego stanie odrestaurowane popiersie Schillera.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
mapa-z-trasa-turystyczna-Sladami-Dawnej-Twierdzy-Glogow