Młodzi zdolni zagrają w teatrze

To będzie muzyczne podsumowanie roku szkolnego!
plakat: koncert uczniów szkoły muzycznej w Głogowie. 19 czerwca 2023r. Teatr Gryphiusa

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie zaprasza 19 czerwca na koncert uczniów, który odbędzie się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa o godz. 18:00. Wstęp na koncert jest wolny!

Koncert uczniów szkoły muzycznej w ostatnim tygodniu roku szkolnego organizowany jest po raz drugi. Współorganizatorami koncertu są Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

Planując program koncertu chcemy, aby możliwie duża liczba naszych uczniów mogła wziąć udział w tym muzycznym podsumowaniu roku szkolnego. Dlatego, tak jak w roku poprzednim, na koncercie w teatrze uczniowie zaprezentują się przede wszystkim muzykując w zespołach – zaśpiewa chór szkolny, zagrają mniejsze i większe zespoły instrumentalne, w tym szkolna orkiestra smyczkowa, a najmłodsi uczniowie wystąpią z pokazem rytmicznym.

informuje Agnieszka Berest, dyrektor szkoły.

W solowym repertuarze wystąpi Aleksandra Fudali – jedyna tegoroczna absolwentka szkoły muzycznej II stopnia. Wykona I część koncertu skrzypcowego Henryka Wieniawskiego. Jest to jeden z utworów wchodzących w skład programu recitalu dyplomowego, który przygotowała na zakończenie szkoły II stopnia.

Występ w teatrze będzie dla niej szczególnym wydarzeniem zamykającym okres 12 lat nauki w głogowskiej szkole muzycznej. Przed nią egzaminy wstępne na akademię muzyczną – trzymamy kciuki i życzymy „połamania smyczka”!

mówi Agnieszka Berest i dodaje na zakończenie:

Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się naszą szkolną, a także głogowską tradycją – planujemy co roku prezentować głogowianom naszych uzdolnionych uczniów na gościnnej scenie głogowskiego teatru.

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna w Głogowie