Wyjazdowy sukces głogowskich judoków

Kolejny weekend na wysokim poziomie. GKJ nie zwalnia tempa!
na zdjęciu zawodnicy UKS Głogowski Klub Judo na zwodach w Tarnowie Podgórnym 21-22.05 2023r.

W sobotę w Tarnowie Podgórnym odbył się III International Polish Championship BJJ GI i NO GI, gdzie startował głogowski judoka Filip Juras z UKS Głogowski Klub Judo.

Filip w konkurencji GI junior młodszy w kat. 55kg, przegrał na wskazanie niemniej jednak decyzja sędziego była dla nas niejasna. Filip głównie był atakującym w tym pojedynku i dla nas wygrał zajął V miejsce.

podkreśla Paulina Juras, prywatnie mama Filipa i trenerka GKJ.

Natomiast w konkurencji NO GI kat. 55 kg młodszy junior nie miał sobie równych. Stoczył piękne walki, a dzięki trzem wygranym zdobył pierwsze miejsce na podium. Dostarczył nam wiele emocji podczas tego startu, to jest nasz mistrz

dodaje Paulina Juras.

Mateusz Surma również startował w kategorii junior młodszy, musiał uznać wyższość swoich przeciwników w mocno obsadzonej grupie, ale nie poddawał się. Bez medalu, ale kolejne punkty zdobyte na konto naszego zawodnika.

Niedziela podzielona na dwa turnieje.

Pięcioosobowa ekipa Głogowskiego Klubu Judo w niedzielę startowała w Międzynarodowym Turnieju Judo w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie wystartowało około 300 zawodników. Najmłodszy zawodnik klubu Oliwier Szymczak w kategorii 35kg był bezkonkurencyjny.

Cieszy nas tak dobra postawa tego zawodnika. Rewelacyjnie biły się również nasze starsze zawodniczki Patrycja Martyniak, Zuzanna Czechowska oraz Hanna Rembowska, które również wygrały swoje kategorie, Zuzia wystartowała w starszej kategorii, gdzie również była niepokonana. Mateusz Barnaś zajął V miejsce,  w walce o brązowy medal nieznacznie przegrał w dogrywce. Jesteśmy dumni z naszych dzieciaczków, a przywiezione same złote medale pokazują ich wysoki poziom

mówi Katarzyna Juras.

Wczesnym rankiem w niedzielę osiem osób wyruszyło do Katowic na Ogólnopolską Ligę Dzieci i Młodzieży w Ju- Jitsu sportowym.

Nie zawiedli, pięknie walczyli i wrócili z medalami.

mówi trener głogowskich judoków.

Cała grupa startowała w Fightingu bez I fazy, a w dodatkowych  konkurencjach Gi oraz No Gi wystartowali zawodnicy Mark Yankowski, Filip Juras i Mateusz Surma. Wszyscy zawodnicy wysoko zapunktowali podczas walk co daje nam ogromną satysfakcję.

Prezentacja medalowa:

Dominik Martyniak – złoty medal.
Mateusz Surma – złoto i dwa srebra.
Mark Yankowski – złoto i srebro.

Filip Juras – dwa srebra i brąz.

Wojtek Różycki – srebrny medal

Maria Piątkowska – srebrny medal

Maciej Barnaś – brązowy medal

Kacper Wróż – brązowy medal

Teksy i zdjęcia: UKS Głogowski Klub Judo