Sobota z akordeonem w roli głównej

Szkoła muzyczna zaprasza na spotkania akordeonowe oraz recital w teatrze!
plakat: recital Grzegorza Palusa w głogowskim teatrze im. Gryphiusa. 27.05.2023r. Głogów

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie w sobotę 27 maja 2023 r. będzie gospodarzem XVI MIĘDZYSZKOLNYCH SPOTKAŃ AKORDEONOWYCH.

Jest to wydarzenie, w którym uczestniczą uczniowie i nauczyciele klas akordeonu szkół muzycznych w Lubinie, Legnicy, Wałbrzychu, Wrocławiu i Głogowie.  Impreza odbywa się co roku w innej szkole, w tym roku szkolnym gospodarzem jest głogowska szkoła muzyczna.

Na zakończenie dnia, w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie o godz. 19:00, odbędzie się recital akordeonowy Grzegorza Palusa. Wstęp na koncert w Teatrze jest bezpłatny!

Grzegorz Palus jest wybitnym polskim akordeonistą, prowadzącym działalność koncertową jako solista i kameralista w Polsce oraz za granicą (Austria, Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czechy, Dania, Litwa, Niemcy, Słowacja, Ukraina, USA, Włochy). W swoim dorobku ma występy m.in. w takich miejscach, jak: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Filharmonia w Odessie, Sala Kameralna Filharmonii Berlińskiej, Wiener Konzerthaus, Central Conservatory oraz National Centre for the Performing Arts w Pekinie.

Zapraszamy głogowian na ten wyjątkowy koncert! Będzie to okazja do posłuchania akordeonu – instrumentu o wielu możliwościach brzmieniowych. Z całą pewnością ich pełen wachlarz objawi się w rękach tak wspaniałego artysty, jak  Grzegorz Palus. Być może będzie to nowe i odkrywcze spotkanie z instrumentem kiedyś bardzo popularnym, a obecnie powszechnie kojarzonym głównie z muzyką ludową, folkową i biesiadną.

zaprasza Agnieszka Berest, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Głogowie.

W trakcie koncertu zostaną ogłoszone wyniki konkursu dla uczniów klas akordeonu, a najlepsi młodzi artyści zaprezentują publiczności swoje umiejętności.

Współorganizatorami koncertu są Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie oraz Teatr im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

Międzyszkolne Spotkania Akordeonowe są reaktywowane po przerwie spowodowanej pandemią. W wydarzeniu weźmie udział blisko 100 uczniów grających na akordeonie i w zespołach z udziałem tego instrumentu.

Konkursowych zmagań młodych artystów można posłuchać w godz. 9:00-14:00 w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Głogowie.

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie.