Nowe atrakcje turystyczne

Prezydent: w tym roku szykujemy trzy obiekty pozostałe po głogowskich fortyfikacjach
zwiedzanie Głogowa z prezydentem miasta

Trwają prace budowlane przy poternie. Będzie to kolejna atrakcja historyczna dla głogowian i turystów.

Chcemy rozwijać naszą historyczną ścieżkę turystyczną o kolejne atrakcje. Będzie to przywracana właśnie poterna, która połączy Stare Miasto z fosą oraz Poterna jest znana mieszkańcom, mogli ją oglądać właśnie od strony fosy. Ale szykujemy jeszcze dwa obiekty.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Do czasu przeprowadzenia inwestycji budowy parkingu myśleliśmy, że ta część poterny jest zasypana. Obecnie trwają prace budowlane by ją wyeksponować w całości. Poterna będzie eksponowana nietypowo, bo dawniej wejście do niej było obszerne. Sam obiekt powstał w połowie XIX wieku podczas kolejnej już w historii miasta modernizacji fortyfikacji.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W tym roku będą przygotowane także dwa inne obiekty na trasie turystycznej – to podziemny szpital przy PWSZ i od strony ul. Wały Chrobrego wykonane zostanie zejście do niego.

Mieszkańcy znają to miejsce, bo okazjonalnie było ono udostępniane, ale nastręczało wielu trudności bo każdorazowo trzeba było odsuwać ciężkie płyty. Zrobimy zamykane wejście. Drugim obiektem gdzie chcemy wstawić drzwi i zrobić wejście to jedna z wielu szczelin przeciwlotniczych również wzdłuż ul. Wały Chrobrego

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.
mieszkańcy zwiedzają Głogów z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem

Nowe udostępnione obiekty wypełnią i urozmaicą historyczną ścieżkę turystyczną śladami Twierdzy Głogów, która rozpoczyna się w Bloku Koszarowym.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, archiwum DGL NEWS