Dzień Autyzmu w PP 3

Przedszkolaki wzięły udział w „Niebieskich Igrzyskach”
Dzien Autyzmu w PP nr 3

Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. Dlatego 19 kwietnia cały budynek Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie już od progu mienił się różnymi odcieniami tej barwy. Niebieska kotara, niebieskie firanki, niebieskie ozdoby na ścianach oraz cała masa niebieskich balonów i kwiatów przypominały wszystkim o tym, że świadomość autyzmu jest rzeczą niezmiernie ważną. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i wychowankowie przedszkola ubrali się tego dnia na niebiesko, by podkreślić jedność z osobami zmagającymi się z tym zaburzeniem.

W przedszkolu zorganizowane zostały „Niebieskie Igrzyska”. Licznym sportowym konkurencjom towarzyszyły zmagania o charakterze logiczno-kreatywnym. Motywem przewodnim wszystkich konkurencji był oczywiście kolor niebieski. Oprócz wyścigów, przedszkolaki trenowały zręczność, celność i spostrzegawczość w zabawach z niebieskimi piłeczkami, balonami i chustą animacyjną. Miały też za zadanie rozlać niebieską wodę do kubeczków tak, by jej poziom w każdym z nich był taki sam. Układali też niebieskie puzzle i zbierali na czas wszystkie niebieskie przedmioty z sal. W tygodniu poprzedzającym igrzyska, dzieci przygotowywały prace plastyczne z wykorzystaniem niebieskich mazaków, barwników czy niebieskiej pasty do zębów.

Poczęstunek tego dnia nie odstawał kolorystycznie od reszty. Dzieci delektowały się niebieską galaretką z bitą śmietaną i borówkami. Po takim smacznym poczęstunku chętnie wyruszyły na ulice Głogowa z megafonem i niebieskimi balonikami. W błękitnym korowodzie odważnie ogłaszały solidarność z dziećmi dotkniętymi autyzmem, śmiało głosząc przygotowane wcześniej hasła. Mijanym przechodniom wręczały niebieskie balony. Dzień należał do wyjątkowo udanych, zwłaszcza że przyświecała mu słuszna idea.

Nadesłane przez Przedszkole Publiczne nr 3 w Głogowie