I Głogowski Festiwal Historyczny już w sobotę!

Serdecznie zapraszamy na Rynek!
baner festiwalu historycznego w Głogowie

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza wszystkich mieszkańców na I Głogowski Festiwal Historyczny, który odbędzie się w sobotę 1 kwietnia na Rynku Starego Miasta.

Drodzy Głogowianie, serdecznie zapraszam Was na to wyjątkowe wydarzenie związane z historią naszego miasta i zakończeniem walk o Głogów. Odwiedźcie Stare Miasto 1 kwietnia, gdzie odbędzie się zlot grup rekonstrukcji historycznych i pojazdów militarnych z lat 1939 – 1945. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników historii II Wojny Światowej oraz dla tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w tym temacie. Do zobaczenia!

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Z okazji 78. rocznicy zakończenia walk o Głogów do naszego miasta przyjedzie 200 rekonstruktorów z całej Polski. Podczas festiwalu będzie można obejrzeć dioramy historyczne, pojazdy z okresu II Wojny Światowej, zabytkowe rowery, sylwetki żołnierzy walczący w latach 1939-1945 oraz modę z tamtego okresu. Uczestników wydarzenia będziemy częstować wojskową grochówką.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą Bogusław Wołoszański oraz Łukasz Kazek.

Plakat festiwalu historycznego w Głogowie

Festiwal rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do godz. 18:00.

O godz. 12:00 – przemarsz grup rekonstrukcyjnych ulicami Starego Miasta.
O godz. 15:00 – prelekcja Łukasza Kazka.
O godz. 16:00 – spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim.
O godz. 17:30 – spotkanie z Robertem Primke, Maciejem Szczerepą i Wojciechem Szczerepą.